• Тибет: монастирі заблоковані, ченцям загрожує голодна смерть

  • Понеділок, 21 квітня 2008 року
Весь час, поки йдуть дебати про доцільність естафети Олімпійського вогню, а демонстранти виступають проти проведення Олімпійських Ігор у Китаї, становище в Тибеті продовжує залишатися критичним.

Мізерна інформація, що надходить з регіону, ніяк не підтверджує ознак стабілізації життя в ньому. При цьому навіть те, що мається на увазі там під «нормальним життям», гідне осуду з погляду прав людини. Представники тибетського уряду у вигнанні, говорять про те, що вже  протягом декількох днів військові оточують монастирі, де відбувалися протести. Все це зроблено владою для того, щоб узяти їх під свій контроль.

Ченці не можуть вийти з монастирів, постачання їжею і водою відсутнє.

«Вони визначили як мету монастирі, де проходили протести, - сказав  Карма Шофель, президент тибетського парламенту у вигнанні, в інтерв'ю австралійській газеті The Age. - Через тиждень ченці можуть почати вмирати з голоду і спраги. Це тривожна новина для нас».

Карма Шофель підкреслив також: «Китайський режим хоче змусити їх відмовитися від підпорядкування своєму урядові, у тому числі й духовному лідерові Далай-ламі. Але ченці віддадуть перевагу швидше смерті, ніж відмові від своєї віри і культури».

За словами Йеши Долма, члена тибетського уряду у вигнанні:  «Деякі вже померли з голоду. Якщо так триватиме й далі, це перетвориться на масове вбивство».

У тибетському районі провінції Сичуань останнім часом з'являються повідомлення про окремі випадки кульових поранень демонстрантів. Встановити кількість убитих неможливо. Радіо Вільна Азія повідомляє про те, що зараз всі готелі в регіоні зайняті солдатами, які залишаться там до початку Олімпійських Ігор.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...