• Тибетським ченцям знову вдалося зустрітися із західними кореспондентами

  • Четвер, 10 квітня 2008 року
9 квітня китайська влада дозволила другій групі іноземних кореспондентів відвідати повіт Сяхе тибетського автономного округу. Близько 20 ченцям монастиря Лабранг, що перебуває під строгим спостереженням і контролем поліцейських і солдатів, удалося вибігти до журналістів і розповісти, що в них немає ніяких прав людини, а також, що вони зовсім не вимагають незалежності, а вимагають, щоб китайська влада дозволила їхньому духовному лідерові Далай-ламі повернутися до Тибету.

Монастир Лабранг розташований у повіті Сяхе тибетського автономного округу Ганьнань на півдні провінції Ганьсу. Це один із 6 найбільших буддійських монастирів жовтої секти ламаїзму.

9 квітня Державна Рада (КНР) організувала 11 західних кореспондентів, які перебували в Пекіні, для відвідання цього монастиря. Як повідомило агентство Рейтер із посиланням на газету Le Monde, кореспондент якої перебуває в Пекіні, близько 20 ченців вибігли до кореспондентів і сказали, що вони тільки хочуть, щоб Далай-ламі дозволили повернутися до Тибету. Один чернець китайською мовою сказав, що вони не добиваються відділення Тибету, а тільки хочуть, щоб китайська влада поліпшила ситуацію з правами людини тибетців.

Кореспондент французької газети «Погляд», Кароліна Пуел (Caroline Puel), розповіла, що ченці спілкувалися з кореспондентами протягом близько 10 хвилин, а потім розійшлися по своїх кімнатах. Співробітники поліції та місцеві чиновники, які при цьому були, не втручалися, але кореспонденти переживають за безпеку цих ченців. Кореспонденти зажадали, щоб влада гарантувала, що з ченцями нічого не трапиться, на що представник влади сказав, що якщо тільки вони не порушать ніяких законів КНР, то не буде жодних проблем.

Проте радіо «Німецька хвиля» повідомило, що відразу після того, як кореспонденти виїхали, влада направила до монастиря три військові вантажівки із солдатами, і що зараз неможливо дізнатися заарештували тих ченців чи ні.

Голова Тибетського автономного району вже доповів у Пекін, що недавні події у Лхасі не перешкодять проходженню через Тибет олімпійського вогню. Він також заявив, що якщо хтось наважиться перешкодити цьому заходові, то будуть вжиті найсуворіші заходи для запобігання втручанню.

Версія китайською
Підписатися:

Коментарі