• Далай-лама: Тибетці вже втратили надію на мирні переговори

  • Середа, 28 травня 2008 року
Духовний лідер тибетців Далай-лама сказав, що, оскільки китайська влада досі так і не хоче давати ніяких чітких обіцянок щодо перспективи поліпшення ситуації у Тибеті, багато тибетців поступово починають втрачати надію на мирні переговори.

В інтерв'ю кореспондентові європейської газети Financial News, що виходить китайською мовою, Далай-лама висловив надію на те, що найближчим часом комуністичний уряд Китаю проведе конструктивніші переговори з його представниками щодо надання Тибету ще більшої автономії.

Тибетський лідер відзначив, що багато тибетців уже втратили терпіння, те, що китайська сторона зволікає з вирішенням цих проблем, тільки ще більше ускладнює ситуацію і робить багатьох і так радикально налаштованих людей ще більш жорстокішими.

Далай-лама визнав, що, оскільки його спілкування з китайською владою за всі ці роки так і не принесло ніяких результатів, до цього ще додається все більш зростаючий тиск на тибетців, що перебувають у Тибеті, все більше з них уже не хочуть погоджуватися з його позицією ненасильства.

Після численних акцій протесту проти політики компартії, що почалися в березні цього року, під тиском міжнародного співтовариства китайська влада погодилися на проведення діалогу з представниками Далай-лами. Під час діалогу була досягнута домовленість зустрітися ще раз у другий тиждень червня. Далай-лама також сказав, що він сподівається, що китайська влада не робитиме це тільки про людські очі перед Олімпійськими іграми, а щиро й по-справжньому постарається вирішити тибетську проблему.

Версія китайською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...