• Китайський журналіст отримав нагороду «Золоте перо Свободи»

  • Середа, 4 червня 2008 року
Усесвітня газетна асоціація (WAN) 2-го червня нагородила китайського журналіста, який сидів у в'язниці, «Золотим пером Свободи».

Як повідомило Бі-бі-сі китайською мовою, журналіст Лі Чжунчин не зміг приїхати до Швеції на церемонію нагородження, оскільки йому не видали паспорт, тому нагороду за нього одержав його представник.

У повідомленні мовиться, що дружину Лі Чжунчина, яка збиралася поїхати замість нього, щоб отримати нагороду, затримали в пекінському аеропорті й конфіскували її паспорт.

Лі Чжунчин раніше працював заступником керівника відділу інтерв'ю газети «Фучжоу жибао». Після того як у грудні 2004 р. він на закордонних сайтах опублікував кілька статей, що розкривають ситуацію з лихоманкою, яка розповсюджувалася в м. Фучжоу, його заарештували й засудили до 3 років позбавлення волі. Він був звільнений у лютому цього року.

Нині в Китаї ув'язнено щонайменше 30 журналістів і 50 письменників.

Нагорода «Золоте перо Свободи» була встановлена в 1961 р. Торік цю нагороду отримав також китайський письменник Ши Тао, що відбуває 10-літній термін ув'язнення за те, що він розголосив розпорядження китайської влади про накладення цензури в ЗМІ на повідомлення про події на площі Тяньаньмень 1989 року.

Це вперше, коли ця премія два роки підряд присуджується представникам однієї держави.

Версія китайською

 
 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...