• Після землетрусу китайська влада перестала повідомляти інформацію про епідемію кишкового вірусу

  • Вівторок, 3 червня 2008 року

До того, як стався землетрус у провінції Сичуані, китайська влада, хоч і не повністю, але повідомляла інформацію про епідемію хвороби HFMD *, викликану ентеровірусом 71. Проте після землетрусу ця інформація перестала публікуватися зовсім. Зараз епідемія і далі розповсюджується в країні й досягла вже північного сходу Китаю, багато дитсадків закрито.

Наприкінці травня на сайті агентства Сіньхуа, в розділі, присвяченому новинам Внутрішньої Монголії, з посиланням на місцевий Центр контролю та профілактики захворювань, була опублікована інформація про те, що 28 травня у всьому районі Внутрішньої Монголії зафіксовано 809 випадків захворювання на HFMD.

Сайт China News повідомив, що 12 травня міністр охорони здоров'я КНР Хуан Цзефу в Гонконзі сказав, що в континентальному Китаї, окрім Тибету, хвороба HFMD поширена всюди і що всього вже зафіксовано 69 тисяч випадків захворювання і 38 летальних результатів. При цьому за офіційними даними на 9 травня, число захворювань у всій країні становило 25 тисяч чоловік, 34 людини померло.

Станом на травень (число не вказане), окрім Тибету, провінцій Гансу, Цзілінь і Нінся-Хуейського автономного району, в решті районах Китаю зафіксовано випадки захворювання на HFMD, повідомив китайський інформаційний сайт 21CN.

У повідомленні також сказано, що на 17 травня тільки в одній провінції Гуандун зафіксовано більше 20 тисяч випадків захворювання на цю хворобу. Проте на офіційних сайтах дані про епідемію не оновлюються.

Співробітники Центру допомоги постраждалим від стихійних лих провели медичне обстеження близько 140 дітей, молодших 14 років, у постраждалому від землетрусу повіті Біну провінції Сичуані, і в результаті було виявлено 7 хворих на HFMD і 2 хворих на вітряну віспу. Остання офіційна інформація про епідемію в провінції Сичуані датована 9 травня, в ній повідомляється про 642 випадки захворювання.

Кореспондент The Epoch Times зв'язався з деякими дитсадками і місцевими жителями міст провінції Хейлунцзян і з'ясував, що в цій провінції багато дитсадків закрито вже більше двох тижнів. Проте інформацію про це отримати було дуже важко, оскільки багато чергових дитсадків відмовлялися говорити що-небудь щодо епідемії, посилаючись на те, що або вони не в курсі, або про це не можна нічого розповідати.

Один житель м. Цзіси провінції Хейлунцзян на прізвище Чу розповів кореспондентові, що в їхньому місті батьки, у яких маленькі діти, бояться водити їх у дитсадки і навіть випускати на вулицю. Він також сказав, що люди вже починають усвідомлювати, що китайська влада не цінує людське життя, що якщо загинуло 10 чоловік, офіційні ЗМІ повідомлять, що загинула 1 людина, і що особливо ясно це видно з повідомлень про жертви землетрусу.

Коли кореспондент зв'язався із співробітником Центру контролю та профілактики захворювань провінції Хейлунцзян і запитав про ситуацію з епідемією, йому сказали: «Навіть якщо ми знаємо, то про це не можна говорити. Щоб отримати таку інформацію, всі ЗМІ повинні зв'язуватися з прес-центром провінціального відділу охорони здоров'я». Проте, коли кореспондент зв'язався з цим прес-центром, йому відповіли, що ситуацію пов'язану з епідемією відстежує інший відділ і що потрібно зв'язуватися тільки з його начальником, якого в зараз немає на місці.

16 травня на сайті 21CN було повідомлення про те, що в Пекіні зафіксовано 3606 випадків захворювання на HFMD і одна дитина померла. Згідно з останніми даними офіційних сайтів, датованими 4 травня, в Пекіні кількість хворих на цю хворобу становить 1482 людини.

Багато китайських блогерів широко обговорюють цю тему, виражаючи своє невдоволення діями влади і вимагаючи від неї повідомляти інформацію про ситуацію з епідемією, швидке розповсюдження якої досі не зупинене, оскільки це стосується безпосередньо життя дітей.

Довідка:

*HFMD - синдром «рука, нога, рот» (Hand-foot-and-mouth Disease або HFMD) - хвороба, викликана ентеровірусом 71. Цю назву хвороба здобула через свої зовнішні прояви - у хворих внутрішня поверхня щік, губи, язик, горло, а також долоні, пальці та ступні покриваються невеликими пухирями. В заражених людей також виникають симптоми менінгіту, ангіни, ГРЗ або гастриту. Потрапляючи в кров, вірус здатний уражати різні органи, викликаючи серйозні, а інколи й смертельні захворювання.

Фан Сяо. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...