• У Китаї може виникнути продовольча криза

  • П'ятниця, 25 квітня 2008 року

Якщо в Китаї площа орних земель стане меншою ніж 126 млн га, то в країні може початися продовольча криза.

Китай - це велика за площею країна, але в Китаї також дуже велика густота населення. На одну людину в Китаї припадає 0,09 га землі, що не досягає і 40% світового рівня.

Радник комісії з вивчення й використання земельних ресурсів провінції Хунань, професор аграрного інституту пан Хань Тункуй уважає, що якщо площа орних земель у Китаї стане меншою ніж 126 млн га, то наслідки можуть бути дуже страшними. «Для того щоб повністю задовольнити 1,3 млрд жителів Китаю продуктами сільського господарства, необхідно мати 91 млн га орних земель. Але оскільки у нас щороку відбуваються стихійні лиха, то в запасі потрібно мати ще кілька мільйонів га землі. Зараз ми не можемо собі дозволити купувати продукти в інших країнах. Тому якщо одного дня орних земель стане менше ніж 126 млн га, то може початися продовольча криза. З кожним роком ця проблема стає все більш серйознішою», - сказав пан Хань.

Площа орних земель Китаю неухильно зменшується. У 2001 р. вона становила 133 млн 980 тис. га, а в 2007 р. вона зменшилася до 127 млн 820 тис. гектар. Наприкінці 2007 р. прем'єр міністр КНР Вен Цзябао в робочому звіті вперше згадав найнижчу межу зменшення площі орних земель, яка становить 126 млн га. Хоч навіть із минулого року зменшення площі орних земель і скоротилося, але головний редактор журналу «Земельні ресурси Китаю» доктор наук Лю Чженшань уважає, що утриматися в межах відмітки 126 млн га буде дуже важко. Зокрема, він сказав: «Зараз міста постійно розширюються, і нові споруди дуже зменшують площу орних земель».

Якщо площа орних земель стане меншою ніж 126 млн га, чи відіб'ється це на розвитку економіки Китаю й суспільства? На це Лю відповів: «Усе ж я думаю, що відіб'ється не так сильно, як про це кажуть. За моїми підрахунками, щоб забезпечити людей достатньою кількістю продовольства, достатньо 112 млн га орної землі».

Проте професор Хань уважає, що дуже можливо, що продовольча криза все ж настане, і тоді можуть початися народні хвилювання, які зараз уже почалися в країнах Латинської Америки, Африки та ін. «Недавно під час інспекції у провінції Хубей, прем'єр міністр сказав, що нині державний запас становить від 1,5 до 2 млрд тонн продовольства. Я підрахував, і вийшло, що цього запасу вистачить тільки на рік забезпечення мінімальних потреб людей. Якщо ще раз станеться стихійне лихо, подібне до того, яке було взимку цього року, то боюся, що настане продовольча криза», - відзначив професор Хань.

Вен Цзян. Радіо Вільна Азія
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...