• Під час кривавої бійні на Тяньаньмень у 1989 р. було вбито сотні студентів

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    Четвер, 5 червня 2008 року
Правозахисний Інформаційний Центр повідомив, що під час кривавої бійні на Тяньаньмень у 1989 р. було вбито понад 600 чоловік, понад 10 тисяч чоловік було ув'язнено, 70 чоловік - розстріляно.

Інформаційний Центр «Права людини і демократія» (The Information Centre for Human Rights and Democracy) з посиланням на надійне джерело, яке побажало залишитися анонімним, повідомив, що колишній голова китайської компартії Ян Шанкунь, який займав цей пост з 1988 по 1993 рр, під час одного з банкетів у приватній бесіді сказав, що під час інциденту «4 червня» було вбито понад 600 чоловік, а після інциденту арештовано близько 20 тис. чоловік, з них 15 тисяч отримали терміни ув'язнення, 70 чоловік було розстріляно. Про це повідомило Центральне агентство новин.

Джерело інформації також розповіло, що в придушенні студентів брало участь 200 тисяч солдатів 12-го армійського підрозділу, а також 6 танкових дивізій, декілька сотень танків.

Інформаційний Центр також повідомив, що в Китаї поступово зовсім стирається історія про ці події. Ще в 1990 р. на сайті історії і дій різних армійських підрозділів Китаю можна було знайти детальну інформацію про те, як під час подій «4 червня» армія була введена в столицю, проте вже в 1991 р. цієї інформації там не було.

З того часу, як сталися ці події, і аж до сьогоднішніх днів, китайська компартія заявляє, що студенти самі почали безлади і насильство, від якого постраждало багато міліціонерів і солдатів, котрі потім були змушені оборонятися.

У китайських підручниках історії немає взагалі ніякої інформації про події «4 червня».

Аж до сьогодні китайська компартія не визнає масового розстрілу студентів.

У відеоролику, наведеному нижче, показані документальні кадри, з яких ясно видно, наскільки жахливим було придушення беззбройних студентів китайськими солдатами.

Відео можна подивитися
тут

Social comments Cackle

загрузка...