• Настала 25-а річниця кривавого придушення студентів на Тяньаньмень

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    Середа, 4 червня 2014 року

Сьогодні 25-а річниця з дня, який увійшов до історії, як «різанина на площі Тяньаньмень», що відбулася 4 червня 1989 року.

Починаючи з 15 квітня, у день смерті колишнього лідера компартії Ху Яобана, якого любив народ, і по 4 червня 1989 р. Китай охопили масові демонстрації людей, які вимагали реформ і демократичних перетворень. Основні події розгорнулися на центральній площі Пекіна — Тяньаньмень, куди з'їхалися десятки тисяч китайських громадян різних верств, велику частину з яких складали студенти.

Після того, як учасники демонстрації не підкорилися вимогам влади розійтися, лідери китайської компартії ухвалили рішення силою придушити повстання.

Вночі з 3 на 4 червня танки і солдати увійшли до столиці Китаю і відкрили вогонь по демонстрантах, велику частину з яких складали беззбройні молоді люди віком 20-ти з лишком років.

Через суворе блокування інформації про це комуністичним режимом, важко дізнатися точну кількість потерпілих. Організація «Китайський червоний хрест» повідомляє, що під час подій «4 червня» було вбито близько 2600 чоловік, близько 10 тисяч чоловік — поранено.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...