• Експерт: Поряд із землетрусом в Сичуані стався ядерний вибух

  • Понеділок, 9 червня 2008 року

Експерт, який побажав залишитися анонімним, заявив, що згідно з розповідями свідків, а також за деякими виявленими поблизу епіцентру землетрусу уламків можна зробити висновок, що там стався ядерний вибух. Новини про ядерний вибух викликали питання про причину землетрусу. Про це повідомив китайський сайт Boxun News.

У повідомленні мовиться, що пан Хе, місцевий житель, розповів, ніби коли 12 травня стався землетрус, люди бачили, як дещо здійнялося вгору з вершини гори в долині. «Це було сходе на видавлену зубну пасту, – каже Хе. – Ні, це була не магма. Це були бетонні уламки. «Виверження» тривало близька трьох хвилин».

Згідно зі звітом China News Services (CNS) від 31 травня 2008 р., медпрацівники з пекінського госпіталю народної визвольної армії та психологи 23 травня виявили бетонні уламки в долині поряд із епіцентром землетрусу. Долина шириною півмилі була усипана уламками товщиною 10 – 20 дюймів 

На момент землетрусу в цій місцевості не велося жодних будівельних робіт.

«Товщина уламків відповідає співпадає з тими, що використовуються в підземних військових базах Китаю», – повідомив експерт з Boxun News. Він пояснив, що відомі випадки, коли землетрус викликав вулканічні виверження, однак про бетонні виверження чути не доводилося.

Згідно з CNS, не має жодних даних про виявлену природну вулканічну активність. Спеціаліст переконаний у тому, що саме ядерний вибух зруйнував підземні будови, викинувши уламки назовні.

Провінція Сичуань є одним із місць зосередження військових ядерних баз. Відомо, що поряд з епіцентром землетрусу в м. Міаньян розташована щонайменше одна така база.

Китайські блогери прокоментували, що одразу після землетрусу підрозділи особливого призначення заблокували рух транспорту до епіцентру в горах, і туди на військових машинах направилися люди в білому захисному одязі і в протигазах. За словами очевидців, рятувальні команди в епіцентрі повністю складалися з військових.

На думку експерта, ядерний вибух зачепив не тільки випробувальні підземні бази, але й викликав радіаційне забруднення. Він також стверджує, що подзвонив у Пекін і порекомендував, щоб влада прийняла допомогу інших країн, ізолювала область, розшукала та надала допомогу тим, хто зазнав опромінення під час рятувальних робіт, і вжила негайних заходів щодо попередження забруднення води.

Він уважає, що ядерний вибух став причиною нещодавнього землетрусу в Сичуані. Проте інші експерти, думка яких приводиться в Boxun News, утримуються від висловлювань щодо того, чи став ядерний вибух причиною землетрусу, або навпаки – землетрус викликав ядерний вибух.

Спостерігачі, які обговорюють це питання, вважають, що китайська сторона не дозволила в перші 72 години після землетрусу іноземним рятувальникам приїхати в постраждалі райони саме тому, що вона не хотіла, аби останні дізналися що-небудь про аварію на військовій базі.

У Вейлінь. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...