• Олімпійський вогонь у Тибеті кілька разів гаснув

  • Середа, 25 червня 2008 року
У тибетській столиці м. Лхасі 21 червня під суворим контролем і оточенням кількох тисяч поліцейських пройшов черговий етап Естафети олімпійського вогню в Китаї. Щоб зменшити ризик спалахи народних хвилювань, заплановані спочатку 3-годинні заходи естафети були скорочені майже до 1 години. Під час основної церемонії біля палацу Потала олімпійський вогонь із невідомих причин кілька разів гаснув.

Як розповіли місцеві жителі Лхаси, естафета вогню почалася о 9 годині ранку від парку Норбулінка (Norbulingka), в якому розташований літній палац Далай-лами. Під час церемонії запалювання вогню пішов дощ. Уздовж усього маршруту естафети через кожних 5 м стояли озброєні поліцейські. Усі магазини та інші заклади, розташовані біля маршруту естафети вогню, були закриті. Усі, так звані «прості глядачі», які викрикували вітальні вигуки, були ретельно відібрані та пройшли кілька рівневі огляду й перевірки. Студенти, які хотіли бути на естафеті вогню, повинні були писати заяви адміністрації свого навчального закладу, і лише після розгляду й узгодження, вони діставали дозвіл «вітати олімпійський вогонь».

Маршрут естафети становив 9,3 км. В естафеті брало участь 156 факелоносців, які несли факел приблизно по 40 секунд. Кілька десятків іноземних кореспондентів було повністю відокремлено від людей, вони скрізь пересувалися із супровідниками. Їм дозволили брати інтерв'ю тільки під час церемонії відкриття й закриття естафети вогню.

На завершення естафети в дуже урочистій обстановці останній факелоносець - співачка Caidan Zhuoma - передавала олімпійський факел секретареві парткому Тибетського автономного району Чжану Чінлі, аж раптом вогонь згас. Двоє спеціальних охоронців, завданням яких було стежити за безпекою вогню, та в яких із собою було джерело вогню в спеціальному пристрої, відразу підбігли, щоб запалити вогонь у факелі. Але в їхньому джерелі вогню вогонь теж раптом згас. Вийшов великий казус, і на якийсь час на церемонії сталося замішання.

У присутніх також було відчуття, що весь цей захід з олімпійським вогнем у Тибеті перетворився на захід пропаганди проти Далай-лами. У своїх промовах на церемонії естафети секретар парткому Тибетського автономного району Чжан Чінлі й голова міськкому м. Лхаси Чін Ічжи, які очолили цю естафету, висловлювали гостру критику на адресу тибетського духовного лідера Далай-лами.

За день до проведення естафети пересування в Лхасі вже було дуже обмежене, таксистам заборонили виїжджати з автопарків.
Підписатися:

Коментарі