• Кривава сутичка селян із поліцією сталася в провінції Сичуань (відео)

  • Четвер, 19 червня 2008 року
Більше 20-ти чоловік поранено, двоє знаходяться у важкому стані в результаті кривавої сутички селян із поліцією, що сталася вранці 13 червня в селі Чінбі повіту Мії провінції Сичуань. Декілька селян арештовано.

13 червня приблизно о 10.30 місцева влада прислала в село Чінбі більше ста поліцейських і співробітників міського управління для вирішення проблеми демонтажу овочевих теплиць. Коли угода із селянами досягнута не була, поліція застосувала силу.

Багато свідків підтверджують, що поліція жорстоко била селян, і що через велике скупчення людей приблизно протягом години була блокована дорога, яка веде до теплиць.

Селянин на прізвище Фань розповів кореспондентові The Epoch Times, що на його очах поліція побила більше 20-ти чоловік, одного з них відразу ж відвезли до лікарні в дуже важкому стані. За словами пана Фаня, того ж дня ввечері було арештовано 6 чоловік, двоє з них досі під вартою.

Ще один селянин пан Чю розповів, що всіма цими діями керує селищний староста Хе Вей і що він також бачив, як четверо поліцейських били одного селянина, що впав від ударів на землю. Він також сказав, що мінімум двоє селян у результаті побиття знепритомніли, при цьому поліцейські відкинули їх убік і навіть не пробували надати їм меддопомогу. Селяни самі відвезли їх до лікарні.

Кореспондентові вдалося дізнатися, що влада під приводом ремонту й розширення дороги, спочатку відібрала у селян 1,2 га землі, а потім сказала, що їм потрібно ще 36 га для будівництва великого сховища тютюнового листя. Жоден із селян-власників цієї землі не підписав договір-угоду з владою, але це їх не зупинило, і влада почала забирати землю силою.

Пан Фань сказав, що згідно із законом за кожен му родючої орної землі розмір компенсації при її вилученні владою повинен становити приблизно $21,4 тис., але влада сказала, що виплатять їм тільки трохи більш $5 тис., ніхто із селян не погодився на це.

Він також розповів, що після того, як поліцейські побили селян і придушили їхній виступ невдоволення, влада прислала робітників, які розібрали всі теплиці в тому районі. Коли почався конфлікт із поліцейськими, кілька селян спробували сфотографувати те, що відбувається на мобільні телефони, але поліцейські відразу ж дуже грубо відібрали у них телефони, деяких із них побили. Серед постраждалих є і літні люди й жінки, поліція била всіх, хто виражав протест їхнім діям, без розбору.

Селяни відчувають повний відчай. Вони не знають, що робити в такій ситуації. Влада чинить абсолютно не законно, а, намагаючись відновити справедливість, селяни ризикують втратити життя.

Вони також закликають міжнародне співтовариство якось вплинути на китайську владу, оскільки за їхніми словами, в Китаї для диктаторського уряду компартії немає ніяких законів, тому ним ні до кого більше апелювати.

Підписатися:

Коментарі