• Іноземним кореспондентам заборонили відвідувати тибетський монастир Дачжао

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    Четвер, 26 червня 2008 року
Китайська влада раптово змінила план місць відвідин у столиці Тибету Лхасі іноземними репортерами, видаливши з графіка відвідини монастиря Дачжао. Цей монастир був центром під час березневих акцій протесту в Тибеті.

Як повідомило Центральне агентство новин із посиланням на AFP, 21 червня під час проведення в Тибеті Естафети олімпійського вогню китайська влада дозволила приїхати до Тибету невеликій групі іноземних кореспондентів. Спочатку було заплановано, що 22 червня вони відповідно до встановленого владою графіка відвідають деякі місця Лхаси, щоб узяти інтерв'ю. Серед цих місць також був і монастир Дачжао.

Проте 22 червня влада раптово відмінила відвідини цього монастиря, при цьому ніяких причин такого рішення названо не було.

Як розповів представник організації захисту прав людини тибетців, саме ченці монастиря Дачжао відіграли ключову роль під час акцій протесту проти комуністичного режиму, що почалися в Тибеті в березні.

Кореспонденти, що відвідали монастир Сєра, бачили там безліч поліцейських, які пильно стежили за кожним рухом ченців.

Кореспондент поставив одному ченцеві питання про те, хотів би він, щоб Далай-лама повернувся до Тибету. На що чернець відповів: «Я всього лише маленький лама, я не можу нічого сказати з цього приводу. Такі рішення має ухвалювати уряд».

Після березневих акцій протесту китайська влада повністю закрила Тибет для іноземних туристів і журналістів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...