• Китайських адвокатів-правозахисників заарештували напередодні їхньої зустрічі з американськими конгресменами

  • Субота, 5 липня 2008 року
8 пекінських адвокатів увечері 30 червня повинні були зустрітися з двома американськими конгресменами, що перебувають із візитом у Китаї. Напередодні зустрічі адвокати були блоковані поліцейськими, і зустріч не відбулася, повідомляє Associated Press.

У повідомленні мовиться, що конгресмен штату Віржинія Франк Вульф (Frank Wolf) і конгресмен Кріс Сміт (Chris Smith) із Нью-Джерсі запросили на обід 8 пекінських адвокатів-правозахисників. Але перед призначеною зустріччю (вечір 30 червня) поліцейські обмежили свободу пересування всім запрошеним адвокатам. Таким чином, запланована зустріч не відбулася.

Конгресмени заявили, що такі варварські вчинки підтверджують інформацію про те, що перед Олімпіадою ситуація з правами людини в Китаї значно погіршилася і що заяви китайської компартії про те, що Олімпіада може допомогти поліпшити цю ситуацію в Китаї, є абсолютною брехнею.

«Ми дуже розчаровані в тому, як китайська влада вирішує проблему щодо інакодумців, правозахисників і свободи віри! Дуже гірко дивитися на те, як напередодні Олімпійських ігор у Пекіні відбувається масове придушення незгодних із політикою компартії», - сказав пан Сміт.

Обидва конгресмени також передали міністрові закордонних справ Китаю Лі Чжаосину вимоги від імені 734 китайських політв'язнів негайно звільнити цих людей, що змагаються за свободу й демократію.

Правозахисна організація Chinese Human Rights підтвердила, що деякі із запрошених адвокатів були арештовані, деяких було взято під домашній арешт.

Адвокат Лі Сюнбін розповів телефоном, що напередодні зустрічі йому зателефонували з поліцейського управління і дуже грубо, застосовуючи погрози, заборонили йти на зустріч. Він також сказав, що таке в Китаї відбувається постійно, влада докладає всі зусилля, щоб правозахисники не повідомляли за межі країни інформацію про реальну ситуацію з правами людини. При цьому, зі слів Лі, використовують стеження, підслуховування, залякування, затримання й побиття.
Підписатися:

Коментарі