• У Китаї кореспондента засудили до 4-х років в'язниці

  • Четвер, 3 липня 2008 року
Кореспондента закордонного сайта «Босюн» із м. Нанкіна пана Сунь Ліна після року, проведеного під арештом, засудили до 4 років в'язниці.

26 червня суд м. Нанкіна засудив кореспондента Сунь Ліна до 2-х років позбавлення волі за «колективне порушення громадського порядку» і ще до 2-х років за «незаконне носіння зброї».

В інтерв'ю кореспондентові радіо адвокат Суня Мо Шаобін сказав, що засідання суду було закритим і при цьому були порушені такі закони: вирок обов'язково має бути оголошений відкрито, а на засіданні суду не дозволили бути навіть родичам підсудного; за три дні до суду час і місце суду мають бути оголошені родичам і адвокатові підсудного, цього зроблено не було; родичам підсудного не дали на руки рішення суду.

Адвокат також сказав, що вони обов'язково подаватимуть на апеляцію для оскарження рішення суду, оскільки ці два злочини, в яких звинуватили Суня, є фальшивими і їх дуже легко спростувати.

Дружину кореспондента пані Хе Фан також засудили до в'язниці на 1 рік 3 місяці з відстроченням виконання вироку на 1,5 роки. Відомо тільки, що вона вже повернулася додому з-під варти. Докладнішій інформації дізнатися не вдалося.

Сайт «Босюн» опублікував заяву, в якій редакція виражає своє велике обурення з приводу вироку, винесеному їхньому співробітникові і його дружині, а також заявляє, що цим вироком місцева влада вирішили помститися їм за їхні репортажі, що викривають незаконні дії партійних чиновників.

Сунь Лін раніше був головним редактором газети «Комерційний вісник сьогодні» і «Дату шибао». Після публікації декількох критичних статей і репортажів, що викривають справи того часу, його звільнили. Починаючи з 2004 р. Сунь почав працювати кореспондентом закордонного китайськомовного сайта «Босюн». За його численні статті на сайті про незаконний знос будинків, місцева влада вже не раз попереджали його і погрожували йому.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...