• У Китаї перервався сигнал незалежного телебачення «Нова династія Тан»

  • П'ятниця, 4 липня 2008 року
За декілька тижнів до Олімпійських ігор у Пекіні мільйони жителів Китаю втратили можливість дивитися трансляції найбільшого незалежного телебачення китайською мовою. У понеділок, 16 червня, о 18.30 телемовлення «Нової династії Тан» (НДТ) в Азії перервалося.

НДТ є найбільшим китайськомовним ЗМІ, яке не зазнає контролю китайської компартії (КПК). Уже протягом чотирьох років це телебачення веде трансляцію своїх передач в обхід інформаційної блокади КПК через супутник.

«Це серйозний інцидент, що вимагає швидкого вирішення. Це важливо як для НДТ, так і для наших глядачів, які завдяки нам отримують у Китаї новини та інформацію, що не проходять цензуру», - заявив президент НДТ Чжун Лі.

«Ми докладаємо максимум зусиль до того, щоб отримати повну картину ситуації та відновити мовлення НДТ в Азії якнайскоріше», - сказав пан Лі.

Причина втрати сигналу як і раніше до кінця не ясна, як і те, коли його буде відновлено. У звичайних випадках, якщо виникає проблема з ретранслятором, обов'язком супутникової компанії є своєчасно запропонувати альтернативні способи мовлення.

Eutelsat Communications - супутниковий оператор, через який транслюються програми НДТ, повідомив, що в супутнику W5 виникли «відхилення, що зачепило основну частину його силового генератора» і це «дещо зменшило кількість ретрансляторів, пов'язаних із супутником», які кооперують із виробником супутника Thales Alenia Space.

Відтоді як сигнал пропав, НДТ отримала безліч листів від своїх глядачів у Китаї. Глядачі у своїх листах виражають стурбованість тим, що не можуть дивитися «улюблений канал», який для них є «ковтком свіжого повітря» серед програм китайських телеканалів, наповнених комуністичною пропагандою.

Телебачення «Нова династія Тан» (НДТ) - це незалежний, некомерційний телеканал китайською мовою, який також транслює програми англійською мовою. НДТ почало супутникове мовлення в Північній Америці в лютому 2002 року, і в 2003 році розповсюдило 24-годинне щоденне мовлення на територію Азії, Європи та Австралії. Головний офіс НДТ розміщений у Нью-Йорку, репортери та кореспонденти компанії працюють у більш ніж 70-ти містах усього світу.

Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...