• Міжнародна Амністія зажадала від китайської влади негайно визволити в'язня совісті

  • Середа, 30 липня 2008 року
Організація Міжнародна Амністія (Amnesty International) зажадала без зволікань визволити пекінського активіста Є Гочжу, що бореться за житлові права. Його повинні були звільнити в суботу 26 липня, проте тепер він залишиться у в'язниці до 1 жовтня, коли Олімпійські ігри будуть вже позаду.

«Є Гочжу не випускають з в'язниці, щоб позбавити його можливості публічно говорити про людей, яких, як і його самого, насильницький виселили з їхніх будинків в Пекіні, щоб звільнити майданчик для проведення Олімпійських ігор», - заявила Amnesty International.

«Це повністю суперечить обіцянкам Китаю покращити ситуацію з питання прав людини до початку Олімпійських ігор».

За словами родичів Є, 22 липня їм подзвонили з адміністрації в'язниці Чаобай і сказали їм не приходити за Є Гочжу 26 липня - в день, на який було призначено його звільнення. В адміністрації в'язниці сказали, що Є Гочжу забрала міліція пекінського району Сюаньу. Пізніше міліція району Сюаньу заявила, що подбає про Є Гочжу, але, ради «блага його родичів», не дозволить йому повернутися додому раніше 1 жовтня 2008 р., що допоможе їм уникнути можливих неприємностей під час Олімпійських ігор. Поліція не дозволила родичам зустрітися з Є Гочжу й відмовилася повідомити їм, де саме він зараз знаходиться.

Є Гочжу, якого Amnesty International вважає за в'язня совісті, в 2004 р. був засуджений до 4-х років позбавлення волі за протидію насильницьким виселенням в Пекіні, пов'язаним з будівництвом олімпійських споруд.

У 2006 р. стало відомо, що під час утримання під вартою Є Гочжу катували. За наявними відомостями, в ізоляторі тимчасового утримання в пекінському районі Дунчен працівники міліції підвішували його за руки до стелі і неодноразово били. За повідомленнями, його також неодноразово катували в іншій в'язниці в другій половині 2005 р.
Підписатися:

Коментарі