• Телеканал НДТ закликає супутникову компанію не закривати для китайців єдине вікно вільної інформації

  • Неділя, 6 липня 2008 року
16 червня 2008 р. власник супутника, компанія Ютелсет Комунікейшнз (Eutelsat Communications) припинила трансляцію програм незалежного телебачення «Нова династія Тан» (НДТ)* на території континентального Китаю. Аж до сьогодні компанія не надала офіційного пояснення ситуації.

Протягом майже 20-ти днів НДТ постійно зв'язується з Ютелсет, намагаючись дізнатися конкретну причину і вплинути на швидке вирішення проблеми та відновлення роботи каналу. Проте компанія постійно відповідає, що сталася аварія, причини і конкретні обставини якої все ще досліджуються.

Уже давно була відновлена робота одного з передавальних пристроїв супутника W5, який було пошкоджено, але передачі НДТ усе ще не транслюються в Китаї, і компанія нічого не пояснює.

Хоч навіть у голови правління і президента компанії Ютелсет пана Джуліано Беретта (Giuliano Berretta) був намір заради великої операції з китайською компартією (КПК) пожертвувати телебаченням НДТ і всією його глядацькою аудиторією, та НДТ, спираючись на зобов'язання комерційного договору, підписаного двома сторонами, дало панові Джуліано достатньо часу, щоб роз'яснити причину припинення трансляції і вирішити дану проблему. Проте той постійно стверджує, що трансляція перервана через чисто технічну поломку і немає ніяких інших перешкод для подальшої співпраці з НДТ. При цьому він, як і раніше, ніяк не пояснює, чому ламалися всі пристрої, що передають сигнал на Азію, окрім передавача радіостанції «Голос Америки», і чому практично відразу була відновлена робота одного передавача, і це не був передавач, орендований НДТ? У керівництва НДТ виникають сумніви, чи навіть, якщо буде повністю відновлена працездатність супутника W5, пан Джуліано відновить трансляцію програм НДТ.

Усе ближче початок Олімпійських ігор у Пекіні, в Китаї не припиняються стихійні та людські лиха. До кожного стихійного лиха КПК додає біди, викликані людьми, примушуючи китайський народ страждати ще більше. Безліч людей у Китаї гине від того, що КПК блокує інформацію і не розповідає китайцям про реальну ситуацію в країні. Приклади тому епідемія хвороби SARS, кишкового вірусу, землетруси в Сичуані і так далі. Багатьох бід можна було б уникнути, прорвавши цю інформаційну блокаду в Китаї.

Починаючи з 2004 року, телебачення НДТ передає в Китаї незалежні програми, не скорочені цензурою КПК, допомагаючи голосу пригнічуваних компартією правозахисників, віруючих, інакодумців, несправедливо скривджених владою та ін., бути почутими китайським народом. Саме тому китайський уряд докладає всіх зусиль і не жаліє грошей, зароблених кров'ю і потом людей, щоб блокувати передачі НДТ і закрити для китайців це вікно незалежної від КПК інформації.

Те, що компанія Ютелсет хоче розширити торгівельну сферу, це нормально; проте ми звертаємося до компанії з проханням добре подумати про те, якщо для невеликої економічної вигоди пожертвувати загальнолюдськими принципами та єдиним вікном правдивої інформації для 1,3 млрд людей, наскільки великі перспективи будуть у співпраці, початої на такій основі? І наскільки тривалими будуть отримані таким шляхом вигоди?

Що б там не було, багатомільйонна китайська аудиторія нашого телеканала дякує Ютелсет за те, що через їхній супутник протягом кількох років мала можливість приймати програми НДТ. Якщо ця співпраця триватиме надалі, то коли в Китаї мирним шляхом поміняється режим і буде вільне суспільство, весь китайський народ і новий уряд, що дійсно представлятиме свій народ, з лишком віддячать компанії Ютелсат і неодмінно продовжать співпрацю з нею.

У 2005 р. потужний народний голос справедливості відіграв дуже велику роль у продовженні нашої співпраці з Ютелсат, ми постійно відчуваємо глибоку вдячність за це. Китайський народ більш за все хоче чути голоси вільних ЗМІ, що по-справжньому піклуються про них, а не пропаганду КПК, яка постійно вихваляє себе. Тому ми віримо в те, що відновлення трансляції нашого телеканала в Китаї - це не лише надія команди НДТ, але також надія китайських людей. Сьогодні нам, як ніколи, необхідна підтримка наших глядачів, щоб добитися швидкого відновлення сигналу супутника.

Ми також закликаємо компанію Ютелсет дотримуватись міжнародних і європейських угод, а також поважати свій статут компанії та якнайшвидше відновити трансляцію програм НДТ на Китай.

Телебачення «Нова династія Тан»

Довідка:

*Телебачення «Нова династія Тан» (НДТ) - це незалежний, некомерційний телеканал китайською мовою, який також представляє програми англійською мовою. НДТ почало супутникову трансляцію в Північній Америці в лютому 2002 року і в 2003 році розповсюдило 24-годинну щоденну трансляцію на територію Азії, Європи та Австралії. Головний офіс НДТ розташований у Нью-Йорку, репортери і кореспонденти компанії працюють у більш ніж 70-ти містах усього світу.
Підписатися:

Коментарі