ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Поліцейські в Макао з вогнегасника гасили Факел на захист прав людини (фотоогляд)

Велика Епоха
У другій половині дня 18 липня місцева влада Аоминя (Макао)* перешкодила проведенню Естафети факела на захист прав людини, заарештувавши кількох учасників заходу. Поліцейські звогнегасником гасили факел на очах у численних місцевих та іноземних кореспондентів.

Захід почався о 13 годині недалеко від площі Дружби. Через півгодини після його початку поліцейські заарештували Чен Цзіншао та Юй Фенчжен, які були одягнені в білі наряди верховних жриць, а також ведучу Естафети Ху Нанбін і представника Асоціації Фалуньгун Аоминя Ліня Іміна. Їх відвезли в 3-ю поліцейську дільницю. Поліція офіційно не пред'явила їм ніяких звинувачень і не пояснила причини їх затримання.

О 13.46 на заході з промовою виступив місцевий демократ Лі Цьєнжун, після чого не запалений ще Факел передали членові законодавчої ради Аоминя панові Чу Цзіньсіню і збиралися урочисто запалити його. Поліцейський, що стояв поряд, раптом почав бурхливо протестувати, не даючи їм це зробити. В результаті Факел усе ж удалося запалити, і пан Чу протримав його протягом півхвилини, після чого поліцейський за допомогою вогнегасника погасив вогонь Факела. Сильний струмінь вогнегасника збив із ніг Лі Цьєнжуна, який спробував захистити Факел. У результаті падіння він дуже забився, і його почало нудити. Поліцейські потягнули його до машини, після чого також відвезли у відділення.

#img_gallery#
У своєму виступі Чу сказав, що хоч навіть Естафета факела на захист прав людини і почата Всесвітньою організацією з розслідування переслідувань щодо Фалуньгун, але її значення далеко перевершує проблему репресій послідовників Фалуньгун китайським комуністичним режимом. Він відзначив, що останніми роками скаженими темпами розвивається китайська економіка, проте ситуація з правами людини абсолютно не рухається в ногу з цим розвитком, тому численні групи громадян у Китаї зазнають жорстокого придушення, включаючи і адвокатів-правозахисників.

Цього дня із самого ранку поліцейські залізними поручнями загородили всі входи на площу Дружби, зупиняючи і ретельно перевіряючи всіх, хто хотів туди пройти. При цьому поліцейські пояснювали людям, що на площі проходитиме виставка-продаж продукції якоїсь тайванської фірми. Насправді проведення цієї виставки було намічене на 17 годину наступного дня, 19 липня.

На площу вдалося пройти вищезгаданим учасникам Естафети, а також більш 10-ти місцевим послідовникам Фалуньгун і групі місцевих та іноземних кореспондентів.

Факел на захист прав людини був запалений у Афінах 9 серпня 2007 р. Відтоді Естафета факела пройшла у кількох десятках країн. Вона проходить під гаслом «Олімпіада й порушення прав людини не можуть співіснувати»

Довідка:

*Аоминь (Макао) - колишня португальська колонія в Китаї, що в 1999 р. повернулася під контроль КНР, але, як і Гонконг, є особливим адміністративним районом.

Ан Чі, Е Іньши. Велика Епоха