• Китайська влада заборонила транслювати олімпійські заходи через Інтернет

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    П'ятниця, 11 липня 2008 року
Компартія Китаю видала адміністративний документ, ще раз попередивши всі структури і приватних осіб про те, що забороняється через мережу Інтернет транслювати олімпійські змагання і всі інші заходи, що проводяться в рамках Олімпійських ігор, повідомило радіо «Вільна Азія».

На прес-конференції, що пройшла в понеділок, 7 липня, представники Управління охорони авторських прав, державного телерадіомовлення та ін. оголосили спільно ухвалений документ - «повідомлення про строгу заборону незаконної трансляції через мережу Інтернет усіх заходів, що проводяться в рамках Олімпійських ігор». У цьому повідомленні наголошується, що транслювати ці заходи може тільки Центральне телебачення, і що це забороняється робити, не отримавши на це право.

Раніше в газеті «Сінцзін бао» згадувалося, що це повідомлення також включає заборону на розповсюдження в Інтернеті та через мобільні телефони відео роликів і фотографій олімпійських заходів, зроблених приватно.

Агентство Сіньхуа також повідомило, що якийсь сайт відеороликів уже має попередження з приводу недозволеної публікації у себе матеріалів, пов'язаних з Естафетою олімпійського вогню.

Головний редактор китайськомовного сайта в США У Фан щодо цього сказав: «По-перше, той, хто ухвалив такий указ, зовсім не знає можливостей і потужності Інтернету. По-друге, такими ухвалами китайська компартія знову намагається обмежити свободу людей і свободу передачі інформації. У вас є повне право захищати авторство тих матеріалів, які зробили ви, але яке право ви маєте забороняти публікувати ті матеріали, які зробили інші? Хіба компартія повністю монополізувала Олімпіаду і всі права на неї?»

За інформацією китайських ЗМІ, пекінська влада вже передала всі права на відео трансляцію олімпійських заходів Центральному телебаченню КНР, а права на трансляцію в Інтернеті та на мобільні телефони - CCTV.com. Колишній головний редактор журналу «Електроніка» Лі Хункуан уважає, що такі обмеження викликані економічними вигодами.

«Таке може бути тільки в Китаї. Китайська компартія любить усе монополізувати. Насправді, якщо хтось зняв відео або зробив фото і хоче показати його своїм Інтернет-друзям, це абсолютно нормально в будь-якій країні. Люди те, що бачать і чують, розповідають через Інтернет. Проте в Китаї це вважається порушенням закону», - сказав Лі.

Співробітник Управління охорони авторських прав також уточнив на прес-конференції, що сайти-порушники цього розпорядження будуть закриті, а якщо порушення серйозне, то на них буде накладений ще й штраф розміром $14 тис.
Підписатися:

Коментарі