• Китайська компартія забороняє пекінським адвокатам брати справи, пов'язані зі зруйнованими під час землетрусу школами

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    Понеділок, 7 липня 2008 року
Пекінське управління юстиції 30 червня видало наказ, згідно з яким адвокатам усіх юридичних контор заборонено надавати юридичну допомогу і захист постраждалим від землетрусу в Сичуані.

Адвокати виражають свій протест проти такої необґрунтованої вимоги, а також кажуть, що таке відбувається вже не вперше. Деякий час до того така вимога до них висувалася і стосовно постраждалих вкладників компанії «Ілішен», що розпалася. Влада тоді зажадала, щоб адвокати «не втручалися в цю справу».

Пекінський адвокат Лі Сюнбін розповів, що 30 червня начальник їхньої адвокатської контори був на зборах, що проводяться управлінням юстиції, на яке були викликані представники всіх адвокатських контор міста. На зборах їм усім був переданий наказ про те, щоб вони не бралися захищати в суді постраждалих від землетрусу. Лі сказав, що влада поставила їх у дуже скрутне становище, дуже багато батьків, що втратили своїх дітей під час землетрусу, хочуть апелювати до суду з приводу неякісних будівель шкіл і просять у них юридичної допомоги, але тепер вони не знають, що їм робити.

Лі розповів також, що тільки з ним уже кілька разів зв'язувалися телефоном двоє батьків і просили представляти їхні інтереси в суді, але він поки не дав їм ніякої відповіді.

Інший пекінський адвокат Цзян Тяньюй повідомив, що управління юстиції вже не вперше видає такі накази. Деякий час тому воно зажадало, щоб адвокати не брали справи постраждалих від банкротства компанії «Ілішен».

«Від нас тоді зажадали підписати гарантійні листи про те, що ми не надаватимемо юридичний захист і допомогу в справах, пов'язаних із компанією «Ілішен», - сказав Цзян.

Є інформація про те, що в січні цього року, трьох адвокатів було арештовано у звинуваченні в кримінальному злочині в м. Шеньян провінції Ляонін після того, як вони взяли справу постраждалих вкладників компанії «Ілішен», які законним шляхом хотіли зажадати від влади компенсації за завдану шкоду.
Підписатися:

Коментарі