• Напередодні Олімпіади китайська влада підсилила придушення домашніх християнських церков

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    Вівторок, 8 липня 2008 року
З наближенням Олімпіади з різних районів Китаю надходить усе більше повідомлень про посилення придушення християнських домашніх церков. Влада виправдовує свої дії «боротьбою з єретичними сектами, що порушують закони країни і ведуть незаконний бізнес».

Організація China Aid Association повідомила, що 6 червня у звинуваченні в «порушенні законів із використанням єретичної секти» у повіті Цзясян провінції Шаньдун був арештований проповідник домашньої церкви Чжан Чжунсінь. 3 липня його засудили до 2-х років позбавлення волі, повідомило радіо «Вільна Азія».

Дружина Чжана розповіла кореспондентові радіо, що поліцейські увірвалися до них у будинок, провели повний обшук, конфіскували два комп'ютери і деякі документи, а також заарештували 5-х членів їхньої домашньої церкви, яких засудили до 30 діб в'язниці.

«Усіх заарештованих викупили під заставу їхні родичі, заплативши по 2 тисячі юанів ($285). Проте через кілька днів після цього, поліція знову прийшла й заарештувала Чжана, а через 28 днів його засудили до 2 років виправних робіт», - сказала його дружина.

Ще раніше, 2 і 3 червня, до 30 діб в'язниці у такому ж звинуваченні були засуджені завідувач церковною школою Лу Чжаоцзюнь і пастор Цзін Сюйсян із провінції Шаньдун. При цьому поліцейські конфіскували 300 тис. юанів ($42 тис.) і мікроавтобус, що належать їхній домашній церкві.

Учень церковної школи сказав кореспондентові, що всі більш 50-ти учнів їхньої школи вкрай незадоволені діями влади, і що він дуже вдячний іноземним ЗМІ за проявлену увагу до їхньої проблеми.

China Aid Association також повідомила, що недавно суд повернув прокуратурі справу пастора Лоу Юаньчі з повіту Хочен провінції Синцзянь через «брак доказів». Джерело інформації розповіло, що цього пастора часто заарештовують у звинуваченні в «незаконній релігійній діяльності», «марновірстві» та ін. Адвоката найняти дуже важко - ніхто не насмілюється братися за цю справу. Релігійні заходи їхньої домашньої церкви часто зазнають перешкод із боку влади.

Голова Союзу домашніх церков КНР Чжан Мінсюань розповів кореспондентові радіо, що з наближенням Олімпіади в Китаї значно посилилося придушення домашніх церков, багато церков у провінціях Ляонін і Цзілінь було закрито. «Влада часто присилає хуліганів або якихось незрозумілих осіб, які фізично нападають на наших прихожан і залякують їх. Влада вважає, що домашні церкви якимсь чином є загрозою для них, і розправляється з нами, як із ворогами».

Після того як Чжан Мінсюань зустрівся з американськими конгресменами, пекінська влада повністю заборонили проводити всі заходи церкви, яку він відкрив у пекінському районі Чаоян. Його самого також вигнали з приміщення церкві, і він вимушений зараз тимчасово жити в готелі. Чжан закликає міжнародне співтовариство, а особливо правозахисні організації, звернути увагу на ще більше погіршення положення домашніх церков у Китаї.

Відомий китайський письменник-християнин Юй Цзе в інтерв'ю радіо «Голос Америки» сказав, що віруючі люди дуже корисні уряду й країні, що саме вони допомагають створювати «гармонійне суспільство», теорію якого пропагує влада. Проте уряд усіляко пригнічує свободу віри в країні.

«Коли в Сичуані стався сильний землетрус, багато прихожан домашніх церков стали добровільно й самовіддано допомагати проводити рятувальні роботи, проте ні в одному китайському ЗМІ про це не згадувалося. Основна причина придушення християнських домашніх церков полягає в тому, що для китайської компартії не прийнятне існування поряд із собою ніякої іншої організації та групи, а коли такі виникають, то влада відразу ж відкидає їх і придушує», - сказав Юй Цзе.

Юй також підтвердив, що перед Олімпіадою придушення домашніх церков ще більше посилилося. «За два останні місяці в містах Пекіні та Ченду, а також у північно-східних провінціях відбулися численні нападки на членів домашніх церков із боку поліції та чиновників управління у справах релігій. У Пекіні дві найбільші домашні церкви «Шоуван» і «Фуїн», в яких близько тисячі прихожан, також зазнали сильних нападок і перешкод із боку поліцейських і місцевої влади», - повідомив Юй.

Кількість християн у Китаї неухильно росте. Згідно із статистикою, кількість католиків, що є постійними прихожанами церков, які належать «Патріотичному суспільству», так званих «наземних церков» (дозволених урядом) становить більше 20 млн чоловік. Якщо до цього числа додати прихожан приватних домашніх церков, так званих «підземних церков», по всій країні, то всього вийде більше 70 млн чоловік. Це стільки ж, скільки і членів компартії.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...