• Учень убив сусіда по парті, а вчитель спокійно вів урок далі

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    Середа, 16 липня 2008 року
Жорстока бійка між двома учнями виникла на уроці географії у школі розташованій в повіті Чанфен провінції Аньхой.  Вчитель навіть не втрутився та продовжував вести урок до самого дзвінка.
 
Як повідомила газета «Фачжи жибао», інцидент стався 12 червня в середній школі Удянь на уроці географії у 7-му класі. Приблизно на половині уроку, між двома учнями раптом виникла сварка, яка переросла в бійку. Бійка ставала все більш жорстокою, після чого втрутилися інші учні та розняли тих, що билися. Але один із них до того часу вже був майже нерухомий, дихав переривисто. Коли учні принесли його в лікарню, через дорогу від школи, 14-літній школяр був уже мертвий.

Один з учнів розповів, що під час бійки вчитель, який вів урок, зовсім не намагався розняти їх або якось завадити їм. Він тільки сказав: «Якщо у вас так багато сил, то після уроку йдіть битися в коридор». Сказавши це, вчитель продовжив вести урок.

Після інциденту представники адміністрації повіту, управління освіти й адміністрації школи зустрілися з батьками померлого хлопчика. В результаті переговорів було вирішено заплатити батькам компенсацію розміром 205 тис. юанів ($29 тис.).

Зараз учитель географії на прізвище Ян усунений від роботи і чекає на винесення покарання.

Юристи стверджують, що вчитель несе пряму відповідальність за смерть учня і повинен відповідати відповідно до всієї строгості закону. Проте деякі викладачі кажуть, що зараз такі часи, коли вчителі зовсім не можуть справитися з учнями. І не тільки не можуть, а й бояться робити це. За їхніми словами, державна політика в галузі освіти направлена на захист учнів, і це призвело до того, що учні часто принижують і ображають учителів, а ті не можуть їх карати. Деякі вчителі також розповіли, що особливо неслухняні учні можуть навіть погрожувати вчителям фізичною розправою і цілком можуть здійснити свої погрози.
Підписатися:

Коментарі