• Перед Олімпіадою ще більше посилилося придушення уйгурів

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    П'ятниця, 11 липня 2008 року
Спікер Всесвітнього Уйгурського Конгресу (WUC) Дільсат Расіт розповів, що ті уйгури в провінції Сінцзянь, які раніше відбували терміни ув'язнення з політичних мотивів, знову будуть арештовані та звільнені тільки після закінчення Олімпійських ігор, повідомило Центральне агентство новин.

В інтерв'ю кореспондентові агентства пан Дільсат сказав, що кілька днів тому китайський уряд видав внутрішнє розпорядження, згідно з яким усі уйгури, які відбували терміни ув'язнення в період із 1990 по 2007 р., мають бути арештовані та перебувати у в'язниці до закінчення Ігор.

Він також сказав, що ці заходи будуть уживати щодо колишніх політичних в'язнів, в'язнів совісті й борців за свободу віросповідання. Всіх їх китайська компартія (КПК) зарахувала до елементів «небезпечних для благополуччя». Нині цим людям уже заборонили покидати район мешкання.

Дільсат пояснив, що КПК пішла на такі заходи, бо занепокоєна тим, що ці люди можуть бойкотувати Олімпійські ігри і розповісти іноземним кореспондентам про політичні переслідування, яких вони зазнають.

Спікер WUC також закликає міжнародне співтовариство якнайскоріше звернути увагу на цю проблему - люди не повинні страждати і не мати свободи через Олімпіаду.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...