• Китайський дисидент сказав Бушу під час зустрічі: Поїхати на Олімпіаду - це помилка

  • Середа, 6 серпня 2008 року
Президент США Джордж Буш зустрівся з китайськими дисидентами напередодні своєї поїздки до Пекіна на відкриття Олімпійських ігор. Зустріч пройшла в Білому домі у вівторок, 29 липня.

«Президент США Джордж Буш планує використати відвідини Олімпійських ігор, щоб публічно засудити Пекін за порушення прав людини в Китаї», - повідомив кореспондента The Epoch Times китайський дисидент Вей Цзіншен, після зустрічі з президентом.

За його словами Буш висловив невдоволення з приводу невиконаних режимом обіцянок щодо поліпшення перед Іграми ситуації з правами людини в Китаї. Президент також запевнив запрошених на зустріч дисидентів у тому, що під час візиту до Китаю використає «будь-яку можливість», у тому числі зустрічі з пресою, для порушення питання про китайських політичних в'язнів і обмеження релігійної свободи в Китаї.

Зустріч, що відбулася з китайськими правозахисниками в Білому домі, фактично є відкритим викликом китайському комуністичному режимові.

У прес-релізі Білого дому широко розрекламували зустріч із китайськими дисидентами і навіть опублікували фотографію президента разом із ними. У ньому лише коротко було згадано, що того ж дня президент Буш «також побував» на зустрічі з міністром закордонних справ Китаю.

«Це явний сигнал китайським комуністам про те, що американський уряд надзвичайно стурбований проблемою прав людини в Китаї», - сказав Вей.

Цей крок викликав люту критику в контрольованій китайським режимом пресі, яка назвала активістів-дисидентів «антикитайськими ворожими силами» і «сепаратистами», залученими в «завдання шкоди національній безпеці Китаю та його соціальній стабільності».

«Китайські комуністи надзвичайно налякані цією зустріччю, - прокоментував Вей. - [Вони] запросили всіх світових лідерів на церемонію відкриття Олімпійських ігор лише для того, щоб продемонструвати всьому світові, що всі західні уряди прихильно ставляться до комуністичного режиму».

«Дії Буша сьогодні говорять: "Насправді, я не підтримую вас", - відзначив під кінець Вей.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...