• Церемонія відкриття Олімпіади-2008: викривлена реальність

  • П'ятниця, 15 серпня 2008 року

8 серпня 2008 року на олімпійському стадіоні Пекіна 91 000 глядачів спостерігали, як «Пташине гніздо» вибухнуло феєрверками і грандіозною виставою.

Більше трьох мільярдів глядачів по телевізору дивувалися барабанному бою, схожому на часи військових дій, і синхронним рухам промовців. Проте показаний всьому світу спектакль далекий від дійсності, з якою зіткнулася країна напередодні Олімпійських ігор.

Олімпійські кільця запалилися і злетіли увись, тоді як на землі з'явилися китайські ієрогліфи, що утворили слово «гармонія», - один з олімпійських ідеалів. Під марш 2008-ми барабанщиків дітвора крутила парасольки, а на екрані показували усміхнені обличчя дітей зі всіх куточків земної кулі.

Відтоді, як в 2001 році Пекіну надали право приймати Олімпіаду, довкола теми Олімпійських ігор йшли безперервні суперечки. Американська акторка Міа Ферроу, що різко критикує Китай за його причетність до кризи в Дарфурі, назвала їх «Олімпійськими Іграми геноциду».

Члени Коаліції по розслідуванню злочинів щодо Фалуньгун в Китаї назвали їх «Кривавими іграми» за жахливі злочини, порушення прав людини і варварську практику вилучення органів у живих людей.

Політичні діячі, такі, як, наприклад, член Європейського парламенту Едвард Макміллан-Скотт, що порівняв Олімпіаду-2008 з Олімпіадою в Берліні в 1936 році, призвав лідерів світових держав до бойкоту церемонії її відкриття.

Чимало людей та організацій скористалися можливістю, щоб виразити своє занепокоєння, поки Китай знаходиться в центрі уваги. Напередодні Олімпіади однією з головних цілей режиму, що знаходиться в очікуванні «непередбачуваних подій», стало придушення інакомислення.

Церемонія відкриття всім своїм блиском закликала до миру і турботи про навколишнє середовище - діти малювали земну кулю і співали гасла про льодовики та глобальне потеплення.

Ведеться екологічна тематика, коли Пекін якраз щодуху намагається очистити столичне повітря від смогу, який охопив місто, а багато атлетів стурбовані тим, що низька якість повітря вплине на їх виступ. Деякі американські велосипедисти прибули до Пекіна в захисних масках.

Під час церемонії відкриття людям продемонстрували гігантського білого голуба - символ миру. Згадаймо, що більше мільйона людей було виселено без адекватної компенсації зі своїх будинків, що знаходилися на території запланованого будівництва олімпійських об'єктів.

Минулого тижня правозахисники опублікували путівник, який включає карти місць ув'язнення і трудових таборів, що знаходяться в радіусі декількох кілометрів від «Пташиного гнізда». За неповною статистикою Міжнародної Амністії, нині в обширній системі трудових таборів Китаю знаходяться більше 250 000 чоловік.

Тоді, як спортсмени насолоджуються розкішним життям в Олімпійському містечку, тисячі жителів провінції Сичуань, що постраждали від землетрусу, туляться в наметах.

Чотири години після офіційного відкриття стадіон залило море червоних вогнів - кольори комуністичного прапора Китаю.

Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...