• Трьох японських кореспондентів було заарештовано у Сіньцзяні

  • Четвер, 14 серпня 2008 року
Трьох японських кореспондентів, які працювали у м. Кашгар Сіньцзян-Уйгурського автономного району, було заарештовано. Втім, згідно з інформацією японського агентства Kyodo news, того ж дня, 10 серпня, були звільнені без коментарів і вибачень із боку влади.

Крім того в повідомленні зазначається, що вчора трьох японських кореспондентів уже з агентств «Чаньцзин» і «Jiji Press», а також одного фотокореспондента було затримано більш ніж десятьма поліцейськими, які знищили деякі фото з їхніх фотоапаратів.

Місцева влада пояснює це тим, що кореспонденти порушили правила інтерв'ю.

За словами цих кореспондентів, вони приїхали в Сіньцзян, щоб довідатися подробиці двох великих нападів, що сталися до Олімпіади й після її початку, в яких китайська влада звинувачує екстремістське угруповання й називають терактами.

Нагадаємо, раніше 4 серпня доє японських кореспондентів з японсько-китайського агентства приїхали в Кашгар Сіньцзян-Уйгурський авт. р-н КНР, щоб узяти інтерв'ю у свідків вибуху, що прогримів у цьому місті, однак вони були заарештовані й побиті поліцейськими.

Відзначимо, як раніше писала The Epoch Times, організатори Олімпіади в Пекіні зіткнулися з чисельними акціями протесту до і після відкриття Олімпійських ігор. Так, Велика акція протесту пройшла за день до відкриття Олімпіади в Тайвані, на майдані Свободи в м. Тайбей, за участю різних релігійних організацій, громадських діячів, людей мистецтва, послідовників Фалуньгун*, бірманців, тибетських ченців, демократичних діячів.

Крім цього, як раніше повідомлялося нашим виданням, китаєць у Пекіні вчинив збройний напад із ножем на двох американських гостей, після чого скоїв самогубство, зістрибнувши з 2-го поверху вежі. У результаті нападу чоловік американець помер на місці, а жінка та їхній китайський гід дістали поранення. Трагедія сталася 9 серпня опівдні, про що також повідомляли китайські ЗМІ.

А вдень 9 серпня 2008 р., у перший день Олімпійських ігор, від ножового удару загинув зять одного з тренерів олімпійської команди США. Зовсім нещодавно у Сіньцзян-Уйгурському автономному районі на північному заході Китаю загинуло семеро уйгурів і один охоронець за національністю хань.

Інцидент стався під час акції протесту представників уйгурської національності проти грубих дій китайської влади. Збройні зіткнення почалися задовго до відкриття Олімпіади, - у понеділок, 4 серпня, на одному із прикордонних постів у Сіньцзяну.

Підписатися:

Коментарі