• Новий протест на Тяньаньмень

  • П'ятниця, 15 серпня 2008 року

За 3 години до відкриття Олімпійських ігор у Пекіні пані Daisy Wood з Англії розгорнула саморобний прапор на майдані Тяньаньмень. Метою акції було закликати уряд Китаю припинити репресії тибетців, послідовників Фалуньгунта уйгурів. Її негайно затримала поліція і агенти в цивільному. О 9 годині ранку її було депортовано.

Як повідомляє кореспондент Танін із NTDTV, Вуд працює добровільною вчителькою в М'янмі. Вона приїхала до Пекіна 4 серпня і сама зробила прапор. З одного боку на ньому був зображений знак Тибету, з іншого напис: «Мир на землі, Тибет, Фалуньгун, права людини в уйгурів, визволити ченців і черниць!»

8 серпня вчителька приїхала на площу Тяньаньмень: «Близько 17 годин, я знайшла можливість (вся площа була під постійним контролем поліції - прим. редакції) підбігти до годинника, там розгорнула прапор і показала обидві сторони». Потім її затримали і привезли у відділення поліції.

На допиті їй ставили багато запитань: «Вони запитували мене, чи була я сама в Тибеті. Я відповіла - ні. Вони казали, що практикуючі Фалуньгун всі є терористами. Я відповіла, що я їх добре знаю, і вони зовсім не такі».

Вранці 10 серпня, тільки-но прибувши до Лондона, пані Вуд відразу з аеропорту поїхала до посольства Китаю в Англії, щоб продовжити свій протест. «Мені видається, нам потрібно серйозно ставитися до проблеми прав людини в Китаї, особливо під час Олімпійських ігор. Я проводитиму тут цілодобовий протест. Я вірю, що в Китаї потрібні Мир, свобода і права людини», - сказала Вуд в інтерв'ю.

«Я люблю китайський народ, у мене багато друзів китайців. Те, що я роблю, спрямовано не проти китайського народу. Насправді, вони не знають, що в їхній країні відбуваються такі порушення прав людини. Я проти влади КПК і проти її способів ставлення до народу Китаю», - додала вона.

Версія китайською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...