• У провінції Сіньцзян невідомими убито троє поліцейських

  • П'ятниця, 15 серпня 2008 року
Напад на постових контрольно-перепускного пункту стався в селі Яманья повіту Шуле недалеко від міста Кашгар провінції Сіньцзян. Про це повідомило агентство Сіньхуа вранці у вівторок 12 серпня.

Невідомі вискочили з машини, що проїздила мимо, і ножем на смерть зарізали трьох постових, а одного поранили, після чого зникли. Поліція веде розслідування. Більше подробиць поки що не поступало.

Тим часом усесвітній Конгрес (WUC), Уйгурський головний офіс якого розташований в Німеччині, повідомив, що після серії вибухів в Сіньцзяні 10 серпня, влада заарештували близько 90 уйгур в м. Куча, де напередодні стався інцидент, деякі з них зазнали жорстокого ставлення.

WUC закликає міжнародне співтовариство звернути увагу на це питання і втрутитися у вирішення цієї проблеми.

На прес-конференції, що пройшла у вівторок 12 серпня влада Сіньцзяна повністю відкинула вище вказані звинувачення, сказавши, що грубе поводження із заарештованими, - це не правда. Проте вони нічого не сказали з приводу того, чи були дійсно затримані ті 90 чоловік.

Відзначимо, як раніше писала The Epoch Times, зовсім недавно в результаті вибуху в Сіньцзян-уйгурському автономному районі на північному заході Китаю загинули семеро уйгур та один охоронець національності хань. Інцидент стався в результаті акції протесту представників уйгурской національності проти грубих утисків з боку китайської влади. Озброєні зіткнення уйгурів з владою почалися в понеділок 4 серпня на одному з пограничних постів в Сіньцзяні.

Нагадаємо, уйгури - один з тюркських народів, що проживає, в основному, в Сіньцзян-уйгурському Автономному Районі Китаю. Віруючі сповідують іслам. Репресії щодо уйгур Китай називає «боротьбою з тероризмом», - заявила Міжнародна Амністія, - китайський уряд під приводом «контртерористичних заходів» пригнічує будь-які прояви політичного та релігійного інакомислення в регіоні».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...