• Акція «Вільний Тибет» біля будинку центрального телебачення Китаю

  • Субота, 23 серпня 2008 року

Кореспондент відділення австралійської компанії ABC у Китаї Стефан Макдонелл (Stephen McDonell) повідомив, що 15 серпня о 5.45 за пекінським часом кілька канадців біля будинку центрального телебачення Китаю CCTV повісили великий плакат з англійським написом «Вільний Тибет». Його побачило багато пекінців, які ранком поспішали на роботу.

Один з учасників акції розгорнув ще один плакат із таким самим написом і став голосно англійською кричати «Свободу Тибету». До них підійшли поліцейські, а навколо стовпилося багато людей. Цього разу акція протривала близько 30 хвилин, після чого поліція відвела 5 чоловік. Відоме ім'я одного з них, це 41-річний австралієць із Канади Нікола Рукрофт (Nicole Rycroft).

Під час усієї акції поліція й охоронці в камуфляжі щільним кільцем оточили протестувальників і забороняли людям наближатися до них. На початку акції поліцейські намагалися заборонити кореспондентам знімати, але коли репортери відійшли убік, поліцейські залишили їх без уваги й почали знімати транспарант, що висів досить високо.

Кореспонденту Бі-бі-сі Стефанові Макдонеллу, який був на акції, спробували влаштувати допит, але коли він показав своє посвідчення й зажадав, щоб не порушували його законне право робити репортаж, йому дали спокій. Кореспондент розповів, що поліцейські теж знімали на відео все, що відбувалося.

В інтерв'ю ЗМІ член організації «Студенти за вільний Тибет» Лхадон Тефон (Lhadon Tethong) сказав: «Ця акція сьогодні біля центрального телебачення КПК була організована для того, щоб ще більше людей дізналося про те, що китайська компартія невпинно докладає багато зусиль задля придушення тибетців і їхньої боротьби за свободу».

Інший представник «Студенти за вільний Тибет» 13 серпня розповів ЗМІ, що протягом 10 днів члени їхньої організації провели 5 акцій протесту в Пекіні, 8 чоловік були депортовані, з них 7 американців і 1 японець.

Фей Шаншан. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...