• Китайська влада квапляться «підготувати» пекінські в'язниці та табори для відвідин іноземних журналістів

  • Субота, 16 серпня 2008 року

Інформаційний центр Фалунь Дафа (ІЦФД) повідомив про те, що влада китайської компартії (КПК) нині таємно перевозить багато послідовників Фалуньгун із в'язниць і виправно-трудових таборів, розташованих у районі Пекіна, привозячи на їхнє місце так званих «тих, хто заявив про свою відмову від практики Фалуньгун».

ІЦФД упевнений, що ці дії направлені на те, щоб увести в оману іноземних журналістів, які збираються відвідати ці місця для проведення розслідування фактів репресій Фалуньгун.

Згідно з джерелами ІЦФД, ці дії китайської влади почалися відразу ж після публікації путівника під назвою «Тортури навколо Олімпійського містечка: Путівник китайськими трудовими таборами» (завантажити у форматі PDF). За повідомленням цих джерел, багатьох в'язнів перевезли в трудові табори провінції Шаньсі, а також у райони Внутрішньої Монголії.

ІЦФД звертається до іноземних журналістів у Пекіні з проханням провести розслідування у зв'язку з цими повідомленнями. Зокрема, вони рекомендують звернути увагу і розслідувати випадки тих, чиї історії описані у вищезазначеному путівнику. У декого із цих в'язнів, включаючи Сюй На, вдову відомого музиканта-послідовника Фалуньгун, що загинув від репресій, а також Яо Юе, Лі Шуейін і названого Міжнародною Амністією в'язнем совісті Бу Дунвея, є родичі або друзі, що зараз проживають за межами Китаю і готові дати інтерв'ю.

Згідно з отриманою інформацією ІЦФД, китайська влада зараз поміщає в пекінські центри ув'язнення та в'язниці так званих «тих, хто відмовився від практики Фалуньгун». Їм забезпечують дуже гарні умови, а також ретельно інструктують про те, як і що потрібно відповідати на питання журналістів. Іноземним кореспондентам, що займаються розслідуванням злочинів щодо Фалуньгун, надають можливість узяти в них інтерв'ю.

«Вони відправляють жертв тортур та інших актів насильства з Пекіна, замінюючи їх людьми, які, як папуги, повторюють установки КПК щодо Фалуньгун, - розповідає спікер ІЦФД Ерпін Чжан - Задумайтесь, вони готують показові тури, щоб обдурити міжнародне співтовариство. Ми сподіваємося, що такі методи не зможуть увести в оману іноземних журналістів у Пекіні».

Річ у тому, що влада КПК раніше вже застосовувала такі «показові тури», щоб перешкодити розслідуванню злочинів щодо Фалуньгун. Наприклад 26 квітня 2001 р. ІЦФД отримав інформацію про те, що виправно-трудовий табір Масаньцзя в північно-східній провінції Ляонін був серед декількох об'єктів, підготовлених для прийому іноземних і китайських кореспондентів, які могли взяти інтерв'ю у так званих «ув'язнених послідовників Фалуньгун».

Коли в цей табір приїхали репортери, вони побачили свіжопофарбовані стіни та в'язнів, одягнених у нові комбінезони з їхніми іменами, написаними на спині китайською й англійською мовами. Іноземні репортери тоді дивувалися, навіщо знадобилося писати імена в'язнів англійською мовою в китайському трудовому таборі? Уся обстановка в таборі виглядала так, ніби в'язні насолоджувалися чистою нормальною їжею, хорошим ставленням до себе і здоровим навколишнім середовищем. Проте весь цей показ, ретельно підготовлений заздалегідь, надто веж контрастував з тим, про що повідомляли сотні людей, які пробули в ув'язненні, а також зазнали тортур і знущань у цьому таборі.

Центр закликає працівників ЗМІ в Пекіні зрозуміти і розпізнати цю тактику китайської компартії та рекомендує журналістам, які мають намір проводити розслідування, направити одночасно кілька груп журналістів у різні табори, таким чином КПК буде набагато важче організувати «показові тури».

Також рекомендується взяти інтерв'ю в тих, хто був недавно звільнений із виправно-трудових таборів у Китаї, але нині проживає за кордоном, включаючи тих, хто був свідком таких іноземних відвідин і заходів, організованих владою перед цими візитами. ІЦФД може надати контактну інформацію про цих людей, а також контактну інформацію членів сімей тих, хто зараз перебуває в ув'язненні в пекінських таборах і в'язницях.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...