• На Тайвані за день до відкриття Олімпіади пройшла Велика акція протесту (фотоогляд)

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Неділя, 17 серпня 2008 року
Велика акція протесту пройшла за день до відкриття Олімпіади в Тайвані, на площі Свободи у м. Тайбей, за участю різних релігійних організацій, громадських діячів, людей мистецтва, послідовників Фалуньгун*, бірманців, тибетських ченців, демократичних діячів та ін. Як інформує кореспондент китайського сайта «Погляд на Китай» Ян Бін, акція мала девіз «Ми за Олімпіаду із дотриманням прав людини, і проти кривавої Олімпіади».
 
Тибетські ченці, тримаючи в руках свічки, почали вголос молитися за те, щоб світло від їхніх свічок освітило Пекін в дні Олімпіади й донесло туди їхні благання. До них у молитві приєдналися й інші жителі Тайваню.

«Я - тибетець, який народився в Індії, але я не можу повернутися до Тибету», - сказав голова тайванського відділення організації «Молодь Тибету» Чжасі Цижень, виступаючи на акції. «В Індії я - іноземець, - провадив далі він. - На Тайвані - теж іноземець, але не можу забути свою рідну землю - Тибет. Цього року компартія Китаю вбила багатьох моїх співвітчизників. Мені дуже важко на душі через це».

У квітні цього року Чжасі їздив до Японії та брав участь в акції протесту проти Естафети олімпійського вогню, за що був заарештований поліцією.

За словами голови правління тайванської правозахисної організації Ліна Фенчженя, «для китайців демократія та права людини набагато важливіші золотих медалей, за якими женеться компартія». «Олімпіада була організована на основі жорстокого придушення численних груп китайських громадян, включаючи тибетців, послідовників Фалуньгун, уйгурів та ін. Навіть олімпійський вогонь несли з підсиленою охороною. На що це схоже?» - каже він.

Підписатися:

Коментарі