• Влада Китаю «засекретила» Буша

  • Середа, 20 серпня 2008 року
Один із християнських активістів мав намір відвідати церкву в Пекіні, де знаходився президент США Джордж Буш. Проте на шляху до церкви був затриманий агентами в цивільному і побитий.

Цю історію розповів кореспондентові Центрального агентства новин 52-річний Хуа Хуейлінь. За його словами, 46-річний пастор підпільної християнської церкви Хуа Хуейчи, його брат і він 10 серпня планували відвідати богослужіння в церкві, де знаходився президент США Джордж Буш, проте на шляху до храму, куди вони їхали на велосипедах, їх затримали агенти китайських спецслужб у цивільному одязі.

Це було зроблено для того, вважає Хуа Хуейлінь, щоб перешкодити їм бути в церкві водночас із президентом США. Затримання здійснили 7 або 8 чоловік.

Після короткого побиття братів розсадили по різних машинах і відвезли у відділок. Хуа Хуейліня відпустили через кілька годин, але де його брат, він не знає. «Вони погрожували нам, казали, що якщо поїдемо до церкви, де зараз перебуває Буш, то поламають нам ноги», - розповів Хуа Хуейлінь.

Після 12 серпня Хуа Хуейлінь повідомив, що агент спецслужби телефонував йому і сказав, що його брат утік, коли охоронці заснули. «Ми зараз чекаємо мого брата і дуже хвилюємося», - додав Хуа Хуейлінь.

Нагадаємо, вранці 10 серпня президент США Джордж Буш із дружиною відвідали богослужіння в офіційній патріотичній церкві Куанце в Пекіні.

Деякі ЗМІ повідомили, що голову Сполучених Штатів у церкві оточували численні «прихожани», що насправді були агентами спецслужб, а також людьми, яких підготували грати роль віруючих. Справжнім віруючим режим Китаю не дозволив зустрітися з Бушем.

Відзначимо, що католики, які дотримуються традиційних поглядів і зберігають вірність Папі Римському, є об'єктом переслідувань у сучасному Китаї, тому організовують домашні (підпільні) церкви.

Тим часом Хуа прийняв хрещення в церкві Куанце більше 10 років тому, але потім перейшов молитися в домашню церкву. Впродовж кількох років правляча компартія піддає його самого і його сім'ю різним видам репресій.

Очевидно, пасторові є, що розповісти голові демократичної держави: від побиття поліцейськими й агентами спецслужб до позбавлення волі та ув'язнення його 78-річної матері в пекінській жіночій в'язниці.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...