• Китайський уряд закрив доступ до iTunes із піснею на підтримку Тибету

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Четвер, 4 вересня 2008 року
Після того, як стало відомо, що спортсмени, які брали участь у пекінській Олімпіаді, завантажили альбом на підтримку Тибету, створений на знак солідарності щодо політики Далай-лами, доступ до Інтернет-магазину iTunes Store корпорації Apple у Китаї було закрито.

Альбом «Songs for Tibet: The Art of Peace», створений організацією Art of Peace Foundation, пропонує 20 треків таких відомих виконавців та авторів, як Sting, Moby, Suzanne Vega та Alanis Morissette. За перший тиждень продаж альбому сягнув 4-го місця у рейтингу найчастіше завантажуваних альбомів журналу Billboard. 

Як повідомляє International Campaign for Tibet, офіційна преса Китаю відреагувала публікацією на порталі china.org.cn провокаційним повідомленням, що посилається на думку безлічі «розсерджених» китайських мережевих авторів (зазвичай «netizens» в англійській версії державної преси КНР), які «засуджують» такий проект і закликають до байкоту компаній, які створили цей альбом для вільного продажу через Інтернет, а також до заборони на подорож у Китай авторів цього альбому. Більше сотні сайтів завантаження онлайнових магазинів розповсюджують альбом у всьому світі.

«Такий очікуваний недоброзичливий відгук на альбом від китайських користувачів та офіційного веб-сайта, - повідомила Кейт Сондерс із International Campaign for Tibet, - демонструє постійні спроби придушити будь-яку діяльність на підтримку Тибету, за складних часів кризи, у якій перебуває тибетський народ, а також великий рівень дезінформації, яку розповсюджує пекінське керівництво в китайському суспільстві з приводу Тибету».

Фонд Art of Peace розповсюдив заяву про проведення кампанії з надання на своєму сайті безкоштовного завантаження альбому для олімпійських спортсменів і закликав на Олімпійських іграх носити айподи на знак підтримки цієї акції. Як було заявлено у спільному прес-релізі International Campaign for Tibet и Art of Peace Foundation, «більш ніж 40 олімпійських спортсменів із Північної Америки, Європи та навіть Пекіна» завантажили альбом «Пісні для Тибету». У забезпеченні контактів зі спортсменами за умови збереження анонімності імен олімпійців, повідомляє dpa, взяли участь такі міжнародні організації, як International Campaign for Tibet, Students for a Free Tibet та Team Darfur.

Доходи від продажу альбому будуть використані некомерційною організацією Art of Peace Foundation для фінансування проектів із упровадження мирних ініціатив та збереження тибетської культури, «щиро необхідних Далай-ламі». Альбом доступний для завантаження на сайті iTunes Store з 5 серпня, за три дні до відкриття Олімпіади у Пекіні, а з 19 серпня CD з'явився у торгівельних мережах. Проте з 18 серпня експати, які проживають у Китаї, стали отримувати повідомлення про технічні негаразди при спробі доступу до iTunes, який не був до цього часу заблокований.

Повідомлення про такі проблеми з'явилися на форумах Apple, при цьому деякі користувачі обвинувачують у виникненні цих проблем корпорацію Apple, водночас блогери в середині Китаю, переконані, що йдеться виключно про цензуру від китайської влади.

«iTunes з нашої точки зору в Китаї не заблокований, але в деяких областях Китаю iTunes обмежений. Це пояснює, чому такі речі трапляються з вашими друзями. Можна порадити звернутися із цього приводу до вашого ISP», - цитує Canberra Times відповідь служби підтримки Apple, розміщеній у мережі блогером JeninShanghai.

Валерій Нікольський

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...