• Китайські силовики розганяють людей, які вимагають компенсації від землетрусу

  • Субота, 30 серпня 2008 року
Родичі загиблих від землетрусу в сильно постраждалому районі Мяньчжу повіту Деян китайської провінції Сичуань вже третій місяць владнують акції протесту з вимогою компенсацій, передає радіо Вільна Азія посилаючись на китайський веб-сайт «Босюн».

Остання з таких акцій відбулася в понеділок 18 серпня. Одночасно з панахидою по загиблих в руїнах одного з банків, родичі цих людей влаштували акцію протесту, вимагаючи від влади розслідування та компенсацій. Більше 40 бійців спецпідрозділів разом з поліцією силоміць розганяли демонстрантів.

Місцевий житель по телефону повідомив кореспондентові «Вільної Азії», що декілька учасників протесту арештовано. Він також сказав, що такі акції проходять досить часто, а влада все більше і більше підсилює їх придушення.

Коли кореспондент подзвонив у місцеве відділення міліції, співробітник, що підняв слухавку, сказав, що про цей інцидент їм нічого не відомо, і поки що жодних повідомлень не поступало. Він також сказав, що зазвичай під час акцій протесту вони не застосовують істотних дій для їх придушення.

Ще одна постійно протестуюча після землетрусу група - це батьки загиблих дітей, які знаходилися під час стихії в хитких будівлях навчальних закладів і дитсадків.

В неділю, 17 серпня, більше сотні батьків в черговий раз зібралася біля будівлі школи в м. Мяньчжу і зажадала від влади проведення розслідування і видачі їм компенсацій. Проте заклики знеірених батьків поки що залишаються безрезультатними, жоден з чиновників до пікетників так і не вийшов.

За словами одного з батьків, влада виплатила суму урозмірі 60 тис. юанів (8,5 тис. $ USA) і пригрозили, що якщо вони і далі протестуватимуть і чогось вимагатимуть, то ці гроші у них заберуть.

Чиновник адміністрації м. Мяньчжу не назвавши свого імені та посади, розповів кореспондентові радіо, що вже майже всі потерпілі від землетрусу розселені, а на будівництво нових будівель буде потрібно величезну суму грошей. Він також закликав людей робити пожертвування.

Проте жителі сіл, що знаходяться в підпорядкуванні м. Мяньчжу, розповіли кореспондентові про зовсім іншу ситуацію. Селяни повідомили, що більшість з них живуть у тимчасових будівлях, які вони самі спорудили. Під час дощу вода через протікаючі дахи ллється прямо їм на ліжко. Жодних компенсацій вони до тепер так і не отримали, а про будівництво нових домів поки що і думати не доводиться. Влада обіцяє селянам виплатити на відбудову суму 285$ USA на сім'ю з 2-х людей, і по 800$ USA на сім'ю з 3-х і більше людей.

За словами місцевих жителів, щоденна виплата на харчування на одну людину становить 10 юанів (1,4$ USA) і 0,5 кг рису. Проте вона була розрахована лише на 3 місяці, а зараз її вже не видають. Мешканці деяких сіл повідомляють, що жодну гуманітарну допомогу їм так і не надали.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...