• Компартія продовжує викрадати тибетських монахів

  • Середа, 27 серпня 2008 року
Поліцейські побили і відвезли в невідомому напрямку тибетську монахиню Чжома Янцо, яка проводила акцію протесту на вулиці селища Тоба провінції Сичуань.

Представник уряду Тибету Гесан Цзянсан, що перебуває у вигнанні, повідомив, що протест звірствам комуністичного режиму Китаю 34-х літня Чжома висловлювала прямо посеред вулиці: «Господарі Тибету -тибетці», «Китайський уряд не виконав олімпійських обіцянок (поліпшити ситуацію з правами людини до початку Олімпіади)» і так далі. Поліцейська машина збила її з ніг; з машини вискочили поліцейські (близько 10 чоловік) і почали бити жінку. «Все її тіло було в крові», - говорить один з очевидців події, що трапилась вранці другого дня Олімпіади. Побої закінчилися пострілом в жертву снодійними кулями. Монахиню, що знепритомніла, поліцейські затаскали в машину і відвезли в невідомому напрямку.

«До тепер абсолютно невідоме місцезнаходження більше 100 тибетців, заарештованих під час акцій протесту, які пройшли у Лхасі в березні цього року. Ці люди просто зникли», - продовжує Гесан.

Духовний лідер Тибету Далай-лама, який зараз знаходиться у Франції, в інтерв'ю кореспондентові радіо Вільна Азія так прокоментував інцидент: «Китайські чиновники в Тибеті зовсім не поважають олімпійський дух, а ще ретельно блокують передачу інформації».

У посткомуністичній Україні багато-хто розуміє випробування, що випали на долю тибетців: «Український уряд повинен офіційно виразити своє засудження агресії китайських військових в Тибеті», - звучало у зверненні до українських політиків під час акції зі свічками напроти китайського посольства в Києві 31 березня.
Підписатися:

Коментарі