• Олімпіаду відкрили перевернутим прапором (фото)

  • Середа, 20 серпня 2008 року
На церемонії відкриття Олімпіади попереду олімпійської збірної КНР із прапором ішов китайський баскетболіст Яо Мін, а поруч із ним маленький хлопчик. Його представили почесним представником молоді. Ім'я хлопчика Шен Ліньхао, він учень 2-го класу, живе в селі Інсюй повіту Аба провінції Сичуань, де у травні відбувся сильний землетрус, у результаті якого загинуло багато дітей. На такій урочистій церемонії раптом з'ясувалося, що маленький Шен несе державний прапор КНР у переверненому виді - зірками донизу.

Перевернений прапор з п'ятикутною зіркою - це міжнародний знак, який означає, що країну охопило велике лихо, що вона перебуває в небезпечному для життя критичному стані й потребує допомоги.

Численні китайські блогери пов'язують це з лихом батьків, діти яких загинули в Сичуані під час землетрусу. Тисячі, таких як маленький Шен, дітей загинули під руїнами шкіл, не дочекавшись приходу рятувальних груп. Китайська влада, намагаючись створити позитивний вигляд країни перед Олімпіадою, не стала розповсюджувати цю тему й притягати до відповідальності місцевих чиновників за неякісні будівельні роботи і викрадання будівельних матеріалів. Разом із цим влада також жорстоко придушує батьків загиблих дітей, які намагаються звернутися в різні інстанції, вимагаючи розслідування. Інформація про це в Китаї повністю блокується.

Деякі блогери стверджують, що таким чином, за допомогою переверненого прапора в руках маленького жителя Сичуані, загиблі діти дають знак про себе й просять світ про допомогу.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...