• Атлети не задоволені релігійною службою на Олімпійських іграх

  • Середа, 27 серпня 2008 року
Спортсмени, які шукають духовну підтримку на Олімпіаді в Пекіні, скаржаться на нездатність Олімпійського комітету забезпечити нормальну релігійну службу. Поряд з іншими суворими обмеженнями на Олімпійських іграх, Китай не дозволяє священикам з інших країн проживати в олімпійському селі і замість цього обіцяє надати власних священиків і студентів духовних семінарій.

 Відповідно до звіту Washington Post, члени американської збірні з легкої атлетики були незадоволені службою в їхньому центрі, через «ламану» англійську, і через абсолютну нездатність вищевказаних «священиків» мати справу із закордонними атлетами.

 «Вони повинні пустити принаймні одного священика з кожної країни для проживання разом із нами... Це дуже важливо, тому що для багатьох з нас атлетика не тільки фізична, але й духовна дисципліна», - заявив американський легкоатлет із бігу з перешкодами Джош МакАдамс.

 Після вбивства в суботу Тода Бечмена, батька тренера збірної Америки з волейболу, якість релігійних служб різко впала. Згідно з Washington Post, американській збірній довелося буквально боротися за те, щоб одержати офіційний дозвіл на приїзд священика, який добре говорить англійською мовою.

 Відвідувачі релігійного центру заявили пресі, що близько 65-ти священнослужителів - це студенти-добровольці, які навряд чи володіють усіма необхідними мовами, вони говорили лише «ламаною» англійською, італійською, корейською, арабською й французькою мовами.

 Відзначимо, що організатори інших Олімпійських ігор запрошували закордонних проповідників, але на Іграх у Пекіні організатори дозволяли проводити служби тільки в державних церквах, які підконтрольні компартії Китаї.

 Так звані «домашні церкви» та інші незареєстрованні релігійні організації в Китаї або перебувають під суворим контролем, або переслідуються владою, у результаті чого, відповідно до правозахисних груп, деякі члени цих організацій були ув'язнені й зазнали катувань.
Підписатися:

Коментарі