• Камери спостереження в номерах пекінських готелів - це лише верхівка айсберга

  • П'ятниця, 29 серпня 2008 року

Британські та американські розвідувальні органи попереджають, що китайська комуністична партія (КПК) використовує Олімпійські ігри як блискучу можливість для збору розвідувальної інформації, комерційних секретів й інформації з метою шантажу.

Спортсменів, офіційних осіб і уболівальників з Великобританії та США попередили про заходи безпеки і конфіденційності, які ті повинні дотримувати під час літніх Олімпійських ігор-2008 в Пекіні, проте реальність може бути більш вражаючою.

29 червня американський сенатор Сем Браунбек обнародував документи, отримані з декількох крупних готельних мереж, які були опубліковані Бюро громадської безпеки КПК. В документах була вимога, щоб пекінські готелі обов'язково встановили системи контролю за всіма формами спілкування по Інтернету. Інакше їх чекають штрафні санкції або позбавлення ліцензій на роботу в Китаї.

В одному з документів сказано: «В цілях забезпечення безпечного відкриття Олімпійських ігор в Пекіні і шанхайського Експо в 2010 році, гарантувати безпеку інформації в мережі Інтернет в готелях..., необхідно, щоб ваша компанія встановила і запустила адміністративну систему безпеки».

Згідно з розслідуванням, проведеним американським телеканалом «ABC News», керівництву однієї крупної міжнародної готельної мережі було запропоновано встановити в номерах прилади стеження для того, щоб агенти безпеки КПК могли шпигувати за гостями, з чим вони під тиском погодилися. Інформація була надана «ABC» за умови анонімності. Готелі з цієї готельної мережі є в багатьох містах проведення Олімпіади.

Колишній працівник китайського консульства в Сіднеї Чень Юнлінь заявив, що екстремістська тактика стеження, використовувана КПК, реальніша, ніж дехто собі уявляє, і що це почалося в 2001 році, коли Китаю було дано право на проведення Ігор. Пан Чень звільнився з консульства і вийшов з компартії Китаю в 2005 році.

«Як тільки Пекін отримав право на проведення Олімпійських ігор, спецслужби почали встановлювати камери спостереження, особливо у зв'язку з тим, що в столицю почало прибувати все більше апелянтів, - сказав він. - Вони встановили камери всюди на вулицях, особливо в головних місцях скупчення туристів, і у всіх громадських місцях. Вони використовують всі доступні технології для моніторингу [населення] і експлуатації системи контролю».

Пан Чень додав, що КПК мобілізувало близько 200 000 солдатів народно-визвольної армії на Олімпіаду. Солдати, тимчасово переодіті в уніформи поліцейських та в цивільний одяг, дислокувалися по всьому Пекіну. Він також відзначив, що виправдання підвищеної безпеки, наприклад, таке як запобігання терористичним атакам під час проведення Ігор, ні що інше, як фасад. «Уряд насправді слабий в контролі, тому він мобілізував більше 200 000 військовослужбовців для гарантії безпеки Олімпійських ігор. Він підсилив свою кампанію по пропаганді, і почав попереджати про терористичні атаки. Насправді, якщо і існує така вірогідність, то всі атаки будуть направлені проти корумпованих чиновників і китайської влади, а не проти Олімпійських Ігор», - додав Чень.

Начальники британської розвідки Джон Еванс з MI5 і Джон Скарлет з MI6 ще в липні попередили офіційних осіб про операцію «медова пастка». За їх твердженням, розвідувальна служба Китаю підготувала більше 1000 своїх найпривабливіших жінок-агентів, щоб ті спокушали і заманювали підприємців і посадових осіб в готельні номери, де можна легко викрасти конфіденційні документи та електронні прилади. Вони передбачають, що це може використовуватися китайським режимом з метою шантажу, оскільки в номерах може вестися відеозйомка прихованими камерами спостереження.

Під час свого брифінгу, в ході якого в Пекіні було виявлено низку готелів з високим ступенем ризику, оснащених програмним приладами для спостереження і камерами, вони також попередили, що мішенню операції «медова пастка» можуть стати британські спортсмени, що святкують перемоги в нічних клубах Пекіна.

Посадові особи були також попереджені про те, що персонал готелю може працювати шпигунами служби безпеки КПК. Готельний персонал може використовувати різні приводи, щоб заходити в номери іноземців кілька разів в день, щоб здобути конфіденційну інформацію.

«Це природно. В Китаї використовуються будь-які способи... китайським посадовим особам і бізнесменам невідома мораль, вони зроблять все, що завгодно, коли мова заходить про досягнення їхніх цілей», - сказав пан Чень.

На його думку, КПК витратила величезні кошти на проведення широкомасштабної кампанії по розпалюванню у простого народу ненависті до місцевих та іноземних протестуючих.

В багатьох передмістях людям платять за будь-яку інформацію про протести. Кожному інформатору про протестуючих виплачується 100 юанів, і будь-яке повідомлення про протест також оплачується. Пан Чень заявив, що уряд намагається контролювати інакомислення у всьому Пекіні, від центра міста до передмість.

Чень також стверджує, що наспрвді КПК витратила набагато більше відведених на Олімпіаду $ 500 млрд. юанів (біля $ 73 млрд. доларів США), велика частина з яких була використана на різні заходи спостереження і шпигунство.

«Це масова кампанія, масова операція. Вони вже витратили на неї величезну суму грошей, що набагато перевищує $ 43 млрд. доларів, про які вони казали», - сказав Чень.

Нейл Кемпбел. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...