• Іноземні ЗМІ: «Ми багато через що пройшли, щоб виконати свою роботу під час Олімпіади...»

  • Субота, 30 серпня 2008 року
Незважаючи на даний раніше китайською владою дозвіл західним кореспондентам на повністю свобідну діяльність під час проходження Олімпіади, англійській репортерській групі було все важче і важче виконувати свою роботу в Пекіні через постійні перешкоди влади.

22 серпня британська газета The Guardian опублікувала статтю-звіт про те, через що пройшли англійські кореспонденти в Китаї. У статті розповідається, як їм доводилось проходити через численні перешкоди, влаштовані їм владою, - неодноразові затримання поліцією, обман, навмисне введення в оману, утримання під спостереженням та ін.

Кореспондент англійського телеканала Independent Television News (ITN) Джон Рей (John Ray) був арештований 13 серпня після сутички з китайськими представниками служб безпеки. При цьому органи громадської безпеки звинуватили його в тому, що він мав намір підняти прапор Тибету поблизу головного олімпійського стадіону «Пташине гніздо». Сам Джон заперечує це звинувачення, вважаючи його повністю неправдивим.

Джон, який дістав легкі травми, розповів, що на нього напали 4 - 5 поліцейських, які збили його з ніг, внаслідок чого він упав на землю. Потім його прямо по землі поволочили в поліцейську машину, де протримали близько 20 хвилин.

За словами Джона, у нього в кишені було посвідчення журналіста, але під час колотнечі поліцейські не дозволили йому дістати це посвідчення. Він також повідомив, що його устаткування було конфісковано, а поліцейські також зняли з нього взуття.

Фотокореспондент газети The Guardian Дан Чун (Dan Chung) теж був арештований, коли намагався зняти цю колотнечу на фотокамеру. Під час арешту поліцейські також застосували до нього грубу силу.

До початку Олімпіади китайська влада пообіцяла, що англійські та інші іноземні кореспонденти зможуть робити репортажі в Китаї так само вільно, як і в себе в країні. Зауважте, що на китайських кореспондентів це правило не поширювалося.

Редактор агентства новин Sky Анді Гейлс (Andy Gales) розповіла газеті The Guardian, що в процесі підготовки до Олімпіади в Пекіні китайська влада постійно піддавала їх контролю та обмеженням. «Ми тут багато що пережили. Одна з найнеприємніших подій сталася, коли нас раптом повідомили, що під час Олімпіади ми не можемо знімати в тих місцях, де наперед запланували. Треба було докласти багато зусиль, щоб вирішити цю проблему. Врешті-решт, нам усе ж це вдалося», - розповіла Анді.

«За кілька днів до початку Олімпіади, - провадила далі вона, - до нас кілька разів приходили поліцейські і погрожували припинити нашу роботу, оскільки їм раптом здалося, що ми перебуваємо надто близько до олімпійського стадіону. Нам постійно доводилося долати чисельні бар'єри китайської влади».

Кореспондент одного з державних англійських видань розповів газеті The Guardian, що спочатку організатори Ігор призначили щоденні прес-конференції, але через різні протиріччя між представниками ЗМІ і китайськими чиновниками кількість цих прес-конференцій була значно скорочена. «Нас постійно обманювала китайська влада. Під час прес-конференцій на тих, хто часто ставив питання на чутливі теми, взагалі не звертали уваги, коли вони в черговий раз піднімали руку, не дозволяючи їм, таким чином, говорити», - сказав кореспондент в інтерв'ю газеті The Guardian.


Тянь Чин. Велика Епоха
Підписатися:

Коментарі