• Китайський банк звинувачують у допомозі терористам

  • Субота, 30 серпня 2008 року
Більше 100 ізраїльтян, що постраждали від нападів терористів, разом із родичами загиблих у результаті терористичних атак подали судовий позов до вищого суду м. Лос-Анджелеса (США) на Китайський банк.

Вони звинувачують банк у сприянні грошовим переказам на рахунки палестинської радикальної організації ХАМАС і терористичної організації Palestine Islamic Jihad, повідомляє британське радіо Бі-бі-сі китайською мовою.

У позовній заяві мовиться, що, починаючи з червня 2003 р., на рахунки цих двох організацій через Китайський банк багато разів переказувалися гроші, загальна сума яких становить кілька мільйонів доларів США.

Більшість переказів зроблені із середньої Азії через філію Китайського банку в США на рахунки Китайського банку в м. Гуанчжоу. Після цього гроші переказувалися лідерам двох вищезазначених організацій.

Адвокат позивачів Даршан Лайтена заявив, що такі дії Китайського банку порушують також і американське законодавство. Ці дві організації в США кваліфікуються як терористичні, а законодавство забороняє банкам, що знаходяться в США, здійснювати грошові операції з організаціями цієї категорії.

Даршан також виступив із різким засудженням Китайського банку за те, що той, прекрасно знаючи, на що використовують ці гроші, і далі з ними співпрацює.

У позовній заяві також указується, що в період з 2004 по 2007 р. вищезазначені організації використовували переказані Китайським банком гроші для посилення терористичних нападів.

У позові сказано, що у квітні 2005 р. під час зустрічі ізраїльських урядовців із чиновниками міністерства громадської безпеки КНР і китайського національного банку, ізраїльська сторона зажадала, щоб китайська сторона вжила заходи щодо Китайського банку і присікла його співпрацю з вищезазначеними організаціями. Проте Китайський банк, як і раніше, проводить ці грошові операції.

Відомий коментатор у галузі політики та економії Китаю У Фан сказав із цього приводу, що Китайський банк повністю підкоряється китайській компартії (КПК), і жодна його операція не може не узгоджуватися з компартією. Він також відзначив, що КПК уже давно надає підтримку терористичним організаціям як зброєю, так і навчанням їхніх членів.

«Коли західні країни допомагають КПК розвивати військові технології, нехай подумають, хто буде першою мішенню КПК? США та західні країни борються з тероризмом, тож нехай вони задумаються, де справжнє джерело тероризму і де справжній корінь цієї проблеми? Чим раніше вони усвідомлять, яку небезпеку для всього світу являє КПК, і вживуть заходи до її знищення, тим краще для всіх людей», - заявив У Фан.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...