• Правозахисники звернулися до МОК із закликом не допустити сценарію пекінської Олімпіади

  • Субота, 30 серпня 2008 року
Міжнародна Амністія (МА) закликала Міжнародний олімпійський комітет включити в умови проведення Олімпійських ігор «показник прав людини» для країни-організатора, щоб не допустити порушень, таких як під час Олімпіади в Пекіні. Представник МА заявила, що пекінська Олімпіада пройшла на тлі грубих порушень прав людини, повідомляє тайванське Центральне агентство новин.

За словами заступника глави Азіатсько-тихоокеанського відділення МА Розін Райф (Roseann Rife), всупереч обіцянкам китайської влади, ситуація з правами людини під час Олімпійських ігор так і не покращилася. «Численним китайським правозахисникам заборонили мирним шляхом виражати свої погляди, багато людей, що не скоювали жодних злочинів, опинилися за ґратами. Насильницьке виселення, ув'язнення дисидентів, перешкода роботі ЗМІ та ін. - усе це не повинно більше повторитися на майбутніх Олімпіадах», - сказала Розін.

Проте представники МА визнали, що деякі поліпшення в питанні прав людини на початку Олімпійських ігор усе ж сталися. Таким чином, на період проведення Олімпіади в Пекіні був відкритий доступ на деякі раніше заблоковані Інтернет-сайти, включаючи веб-сайт Міжнародної Амністії. МА також закликала уряд Китаю продовжити реформу в цьому напрямку й відкрити доступ на інші сайти, що критикують їхню політику. Крім того представники МА висловили бажання, щоб розпорядження китайської влади щодо вільної роботи іноземних кореспондентів у період проведення Олімпіади стало безстроковим і поширилося на всіх кореспондентів, включаючи і китайських.
Підписатися:

Коментарі