• Офіційний Пекін прагне відвернути увагу громадськості

  • Субота, 30 серпня 2008 року
На думку іноземних кореспондентів, китайська влада всіма силами прагне показати «красиву Олімпіаду» і відвернути правозахисників від фактів порушення прав людини, а також фальші та порушення правил проведення Ігор. Проте це їм усе менше вдавалося.

Не так давно спеціальний кореспондент однієї з найбільших німецьких газет «Зю ддойче ца йтунг» (S ddeutsche Zeitung) в Пекіні Томас Цисна в інтерв'ю радіо «Зю ддойче ца йтунг» сказав, що пекінська влада розігрувала перед світом ретельно відпрацьований «красивий» спектакль.

Вони хотіли, щоб в цій Олімпіаді китайські спортсмени за будь-яку ціну завоювали найбільше золотих медалей. У той же час прагнули відвернути увагу людей від проблем із правами людини, фальшивих сцен церемонії відкриття Олімпіади, проблеми свободи інформації та скерувати її на спортивні змагання.

Томас відзначив, що на цю Олімпіаду до Китаю з різних куточків планети приїхало безліч учасників, а також близько 25 тис. представників ЗМІ. Проте невід'ємною частиною Олімпіади мають бути і заповнені уболівальниками трибуни. Цього вони не побачили.

На думку Томаса, людям просто показують красиві зовнішні картинки. Тим часом за все це несе відповідальність пекінський олімпійський комітет. МОК також спочатку був повністю в курсі і міг би втрутитися в це, проте під час всієї підготовки Олімпіади МОК виконував указівки пекінського олімпійського оргкомітету і разом з організаторами готував увесь цей спектакль, а навіть в якийсь час мовчки погодився з тим, що Пекін обмежуватиме свободу преси.

Кореспондент також додав, що від самого початку Олімпіади в Пекіні щодня проходили прес-конференції, проте потім уже два дні підряд ці прес-конференції було відмінено через небажання китайської влади відповідати на питання журналістів на так звані чутливі теми.

До того ж, на думку Томаса, пекінська влада боїться, що китайські кореспонденти, побачивши, як сміливо працюють їхні західні колеги, можуть перейняти їхній досвід і почати брати їх за приклад. Китайські журналісти, присутні на цих прес-конференціях, уже кілька разів висловлювали щире здивування тому, як сміливо західні репортери ставлять китайським чиновникам питання на ті теми, на які в Китаї накладено табу.

Щодо порожніх трибун у залах змагань Томас пояснив, що це також є ретельно розробленим планом місцевих організаторів. Вони постійно це пояснюють тим, що погода холодна, спекотна, дощова або ж тим, що багатьом не так цікаві відбіркові змагання і так далі Проте, боячись поступово наростаючого тиску спонсорів змагань, організатори почали наймати місцевих жителів і організовувати їм як «уболівальникам» відвідини змагань.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...