• Ціна олімпійського успіху

  • Субота, 30 серпня 2008 року

Після закінчення Олімпіади в Китаї багато людей було випущено на волю з ув'язнення.

7 серпня Лі Яолан, яка проживає в м. Тяньцзінь, відправила поштою заяву на проведення акції протесту в одному з трьох визначених для цього в Пекіні  парках. 11 серпня міліція пекінського району Хайдін повернула їй її заяву назад у не розпакованому конверті.

13 серпня міліція Тяньцзіня заборонила їй виходити з будинку і тим більше йти дивитися олімпійські змагання з футболу, що проходять у цьому місті. Незважаючи на те, що вона не виходила з будинку, її все ж таки забрали у відділення і протримали там ніч. А 14 серпня її відправили до тяньцзиньського центру ув'язнення на 10 діб. Випустили її тільки 24 серпня увечері після закінчення церемонії закриття Олімпіади.

В центрі ув'язнення їй зачитали причину арешту, яка полягала в тому, що в період з квітня по серпень 2007 р. вона їздила до Пекіна з апеляцією. «Вони заарештували мене через ці торішні події», - виразила своє здивування пані Лі з приводу такої офіційної причини арешту. Один співробітник центру ув'язнення сказав їй: «Як би там не було, тебе потрібно ув'язнити, інакше наша влада турбуватиметься з приводу тебе».

З джерел усередині Китаю також є інформація про те, що 70-річна апеллянтка У Дяньюань і Ван Сюйін були засуджені на рік виправних робіт в трудовому таборі після того, як вони подали заяви на проведення акцій протесту в Пекіні під час Олімпіади. Апелянт Чен Дашань після подачі заяви був ув'язнений на 9 днів до кінця Олімпіади. Правозахисник Лі Цинчен був ув'язнений в готелі провінції Ганьсу. Правозахисник з провінції Фуцзянь Цзі Сицзун пропав без вісти. Апеллянтка Ван Шисян з провінції Аньхой була арештована в Пекіні, відправлена до свого міста і посаджена під домашній арешт. Таких випадків сталося дуже багато.

Лі Яолан закликає міжнародне співтовариство звернути увагу на цю проблему. З нею можна зв'язатися за телефоном 13370356865

Чжао Цзифа. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...