• У Сичуані придушення апелянтів стало жорсткішим

  • Субота, 20 вересня 2008 року
1-го серпня влада м. Цзикун провінції Сичуань опублікували «Повідомлення про захист порядку подачі апеляцій», у результаті чого у місті придушення апелянтів* і застосовувані до них санкції та покарання стало ще більш жорсткішим. Про це повідомило радіо «Вільна Азія».

Місцевий апелянт Лю Чженйо, у якого влада незаконно відібрала землю, розповів, що вже багато разів звертався до адміністрації. Через що його неодноразово арештовували та ув'язнювали. 26-го серпня він на одному із закордонних китайських сайтів опублікував статтю з критикою цієї нової постанови місцевої влади. Назвавши це «наказ придушення апелянтів».

У статті він розповів, що після виходу цієї постанови, влада кинула великі сили на «боротьбу з апелянтами», за ними посилилося стеження та збільшилася кількість арештів; їх примушують проходити «вивчення законів», яке, по суті, є промиванням мозку; їх затримують за звинуваченнями у кримінальних злочинах й т.д.

Лю також уважає, що ці методи влади порушують пункт 16-й правил регулювання дій апелянтів, який ухвалив центральний уряд, відповідно до якого у звичайній ситуації поліція не повинна втручатися у справу подачі апеляцій, а у їхньому місті все якраз навпаки.

«30-го червня уряд видав два документи, які регулюють порядок подачі апеляцій, включно й пункт 16-й. Однак місцева влада зовсім не виконує ці правила, вони повністю відібрали у людей права, які визначені цими правилами», — сказав Лю в інтерв'ю кореспонденту радіо.

Зі слів Лю, у серпні його тричі викликали у поліцію за підозрою в кримінальних злочинах, серед яких «використовування єретичних сект, щоб завдавати шкоду дії законів». Зараз уважається, що він перебуває під слідством протягом року. Він сказав, що у їхньому районі Дань, де він сам проживає, таких, як він, близько 200 чоловік, серед яких є професори інститутів, вчителі, яких незаконно звільнили з підприємств, господарі приватних підприємств, селяни, в яких відібрали землю, та ін. Серед них є ті, за котрими встановлено стеження і контроль протягом 24 годин на добу.

У новій постанові місцевої влади стосовно апелянтів є вісім пунктів, серед яких: не можна збиратися разом у місцях, не передбачених для подачі заяв про апеляцію; колективні апеляції не можуть перевищувати 5 чоловік; не можна незаконно організовувати зібрання для створення заворушень та різних підбурювань; забороняється подавати у вищі інстанції скарги, які вже розглядаються. За словами Лю, провінція Сичуань посідає одне з перших місць у країні за чисельністю апелянтів.

Цими днями центральний уряд видав дві нові постанови щодо апелянтів, які, зокрема, вимагають від посадовців на місцях сумлінно ставитись до розгляду заяв громадян. З цього приводу Лю говорить, що хоча навіть центральний уряд і намагається показати, що він турбується про простих людей та про їхні сподівання і невдоволення, але більшість людей уже зовсім втратили віру владі.

«Я спеціально проводив опитування з цього приводу, — уточнив Лю. — 80% з опитаних висловили розчарування урядом і недовіру йому. Проблеми виникають на місцях, але їхній корінь у центральному уряді. Центральний відділ заяв громадян каже, що займатися цим і нести відповідальність за вирішення всіх цих прохань повинна місцева влада. Це і говорить про те, що центральний уряд чинить безвідповідально».

У своїй статті на закордонному сайті Лю закликав китайський уряд звернути увагу на їхню проблему, провести розслідування і на практиці реалізувати свої обіцянки: «в першу чергу, інтереси людей» і «створення гармонічного суспільства».

Довідка:


*Китайські апелянти - це численні китайські громадяни, що зазнали несправедливого або незаконного ставлення до себе місцевої влади, а також різних організацій, що належать владі. Ці люди подають апеляції до відповідних державних інстанцій у встановленій законодавством формі.

Після дисидентів та інакодумців ця категорія людей є найпильнішим об'єктом уваги й контролю комуністичної влади, яка пильно стежать, щоб із ними не контактували іноземні репортери, а також строго блокує репортажі про них усередині країни.
Підписатися:

Коментарі