• Компартія Китаю розглядає людину як тварину

  • Субота, 6 вересня 2008 року
В одному із сіл Китаю незаконно стерилізували жінку, яка через невдалі пологи була віднесена до порушників закону про народжуваність. Трагедія сталася в березні 2008 р. 

У селі Сіньчен повіту Тунвей провінції Ганьсу в сім'ї Чен Вейсіня (чоловік) і Де Цзі (дружина) в 2003 році народилася дочка. В 2007 р. відповідно до політики контролю народжуваності вони здобули дозвіл на народження другої дитини, проте під час вагітності було виявлено, що дитина буде із серйозними патологіями, тому Де Цзі зробили штучного викидня.

Однак у березні 2008 р. місцева влада, щоб виконати норми планерування народжуваності, встановлені законом про контроль за народжуваністю, віднесла цю сім'ю до порушників закону про контроль народжуваності.

Після цього, за наказом голови місцевого парткому Яо Ханжуна і сільського старости Лі Цзохуна, Де Цзі (тибетка за національністю) була арештована, і їй насильно була проведена операція із стерилізації. Після операції її ще довго тримали в ув'язненні, під час якого часто били і знущалися з неї.

В інтерв'ю кореспондентові радіо «Вільна Азія» батько Чен Вейсіня сказав: «Вони вчинили з моєю невісткою, як з твариною. Ми навіть не знали, куди вона зникла. Нас повідомили лише після того, як їй уже зробили операцію із стерилізації».

Після цього випадку чоловік Де Цзі не раз звертався до місцевої влади з вимогою розслідувати цю справу. Але влада ніяк не реагували на це. Він найняв адвоката, разом із яким спробував подати судовий позов до народного суду повіту, але суд не прийняв їхньої заяви.

Їм нічого не залишалося, як звернутися в державне управління звернень громадян. Управління провело розслідування і винесло рішення: місцева влада насильницькими методами втілює в життя закон про контроль народжуваності і поступає всупереч політиці партії, вчиняючи свавілля.

Після чого місцева влада визнала свою помилку і виплатила постраждалій сім'ї 10 тис. юанів ($ 1400).

Проте така компенсація абсолютно не задовольняє сім'ю, в якій уважають, що окрім морального збитку, в результаті операції і сильного побиття, якого зазнала Де під час ув'язнення, у неї дуже похитнулося здоров'я. Вони вимагають від влади публічного вибачення і виплати більшої компенсації.

Чен сказав: «У нас немає грошей і жодних впливових знайомих. Для виконання плану мою дружину силою стерилізували, вона тепер ніколи більше не зможе мати дітей, її здоров'я також дуже погіршилося. Я сподіваюся, що вища влада захищатиме законні права своїх громадян і не допустить такого свавілля».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...