• З пекінської в'язниці звільнили в'язня з часів подій на Тяньаньмень

  • Вівторок, 9 вересня 2008 року
За повідомленням гонконзького Інформаційного центру «Права людини і демократія», вранці 26 серпня після 16 років ув'язнення був звільнений Ху Шидан, один із протестувальників під час подій на площі Тяньаньмень у Пекіні. 

Його разом з однодумцями заарештували 28 травня 1992 р., коли вони готувалися 4 липня пролетіти літаком над площею Тяньаньмень у Пекіні і скинути велику кількість інформаційних листівок. Ця подія увійшла до історії як «4 липня» або бійня на площі Тяньаньмень (цього дня в 1989 р. солдати китайської компартії розстріляли багато студентів на площі Тяньаньмень).

Після суду Ху засудили до 20-ти років в'язниці відповідно до статті за «контрреволюційну діяльність». Ув'язнення він відбував у 2-ій в'язниці м. Пекіна, де йому кілька разів скорочували термін, у результаті він був звільнений на 4 роки раніше.

Він подякував Центру за те, що всі ці роки вони пам'ятали і турбувались про нього. Він сказав, що після стількох років в'язниці він зовсім не адаптований до життя. Йому потрібен час, щоб трохи освоїтися, а потім він вирішить, чим займатися і на що жити.

Ху Шидану зараз 53 роки. Він закінчив кафедру китайської мови пекінського університету, до арешту працював викладачем у пекінському інституті лінгвістики. 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...