• Компартія Китаю прагне контролювати навіть думки

  • Субота, 20 вересня 2008 року
Напередодні Олімпіади, 21 липня, у м. Сяокан провінції Хубей знову був заарештований Ту Даобін — політичний дисидент, який написав і розмістив на своїх веб-сторінках кілька статей із критикою політики китайської компартії.

Раніше за це його засудили до 3 років в'язниці з відстроченням виконання вироку на 4 роки. Причиною ж арешту було названо те, що він порушив правила періоду відстрочення виконання вироку, а саме — не надавав у встановлений час поліції звіти про свої думки. Крім того, публікував на закордонних сайтах статті, виїжджав із міста без потреби, без потреби зустрічався з деякими людьми.

Зараз Ту перебуває у в'язниці. Його дружина Ся Чунжун також перебуває під контролем поліції, їй постійно погрожують. В інтерв'ю кореспонденту радіо «Вільна Азія» телефоном вона сказала, що багато про що їй не зручно говорити по телефону, тому що він прослуховується.

За її словами, після того, як її чоловіка заарештували, поліцейські зажадали, щоб вона змінила номер стільникового телефону й попередили, щоб вона не телефонувала за кордон і, тим більше, не відповідала на питання іноземних журналістів.

Відзначимо, що Ту Даобину 43 роки, він опублікував на іноземних веб-сайтах 26 статей на правозахисну тематику й з критикою компартії, після чого влада обвинуватила його у «спробі повалення державної влади».
Підписатися:

Коментарі