• Найважливіше завдання шпигунів компартії Китаю за кордоном - стежити за дисидентами

  • Вівторок, 21 липня 2009 року

Задача шпигунів зазвичай полягає в тому, щоб здобувати наукову, технічну та військову інформацію. Однак найважливіше завдання шпигунів китайської компартії полягає в тому, щоб поширювати репресії небажаних для партії людей, за кордон. Особливо це стосується переслідувань послідовників Фалуньгун і дисидентів, повідомляє телеканал NTD.

В останньому номері німецького журналі «Шпігель» (Der Spiegel) йдеться про те, що, китайський дипломат китайського консульства в Мюнхені не раз був викритий розвідувальними службами Німеччини в зв'язку з незаконним збором інформації про уйгурів, що проживають за кордоном. В результаті чого німецька сторона відмовила йому у видачі візи.

З огляду на загрозливі масштаби діяльності китайських шпигунів, а також після того, як китайські хакери атакували комп'ютерну систему уряду Німеччини, німецька розвідка створила спеціальний підрозділ, що відповідає за контроль над китайськими шпигунами, говориться в повідомленні.

Згідно відомостей шведського телеграфного агентства (ТТ), китайське посольство вербує політичних біженців, які проживають у Швеції, займатися шпигунської діяльністю. Уряд Швеції видворив одного з дипломатів Китаю. Офіційний представник уряду Швеції заявив журналісту AFP, що він не підтверджує цей факт, але й не заперечує його.

У 2006 році другому секретарю Департаменту освіти китайського посольства в Канаді Ван Пенфею було відмовлено у видачі візи. Джерело зазначило, що причина полягає в тому, що він брав участь у зборі інформації про послідовників Фалуньгун і іншій незаконній діяльності проти Фалуньгун. Зазвичай країни, які встановили дипломатичні відносини, за виключенням виняткових ситуацій, повинні продовжувати візи дипломатам. Відмова у видачі візи означає «ґречне» видворення.

Колишній співробітник Міністерства державної безпеки КНР Лі Фенчжі заявив, що влада  режиму  компартії Китаю використовуючи всі наявні державні кошти, контролює народ, а також китайців, які проживають за кордоном. У 2005 році колишній китайський дипломат в Сіднеї Чень Юнлінь заявив, що в Австралії діє понад 1000 китайських шпигунів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...