ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Брат зник у тюрмах комуністичного режиму Китаю

Велика Епоха
Китай. Хуан Ваньцін вже 6 років не може дізнатися ніякої інформації про свого брата, якого заарештувала китайська поліція через прихильность до духовної практики Фалуньгун. Хуан сподівається, що брат його все ще живий, хоча і дуже турбується про його долю.

Брати Хуан Ваньцін Хуан Сюн з родиною в Китаї. Фото надане Ваньцін Хуаном
Брати Хуан Ваньцін Хуан Сюн з родиною в Китаї. Фото надане Ваньцін Хуаном
Це було 20 квітня 2003 року, Хуан Сюн, якого кілька років розшукували поліція по всьому Китаю, вирішив виїхати з Шанхаю. Знаходитися йому там стало небезпечно - на вулицях вже з'явилися оголошення про його розшуку. Увечері він востаннє зателефонував своєму братові Хуан Ваньціну, що проживає в США, і сказав, що зателефонує йому знову, коли буде в безпеці.

«Я так і не дочекався цього дзвінка», - сказав Хуан Ваньцін в інтерв'ю нашому кореспондентові Джошуа Пилипу, хоча з того дня минуло вже 6 років.

В'язень совісті


Обидва брата почали практикувати Фалуньгун в 1996 році. В той час, в Китаї був справжній бум на цю практику. Згідно з опитуванням, проведеним китайською державною спортивною комісією у 1998 році, на той момент в країні налічувалося понад 70 мільйонів прихильників цього методу самовдосконалення.

Однак незабаром після того, як були оприлюднені результати соцопитування, правляча в Китаї компартія на чолі з Цзянь Цземінем, почала масові переслідування прихильників Фалуньгун. У той час Хуан Ваньцін отримував ступінь доктора наук у Айдахо (США). Хуна Сюна ж заарештували під час початку по всій країні перших облав. Його засудили до 1,5 років ув'язнення у виправно-трудовому таборі.

«Він неохоче говорив про це ¬ - розповідає Хуан Ваньцін. - Я спитав його, він сказав, що там з людьми звертаються, як з тваринами ».

Сюн говорив, що охоронці взимку кидали людей у холодну воду. Побиття було звичайною справою. «Є правило - згадує слова брата Хуан Ваньцін - якщо не слухаєш їх наказів, тоді вони б'ють тебе, і викликають у тебе відчуття безвиході і безсилля».

Хуан Сюн був арештований у Китаї за свою віру в Фалуньгун. Фото надане Ваньцін Хуаном
Хуан Сюн був арештований у Китаї за свою віру в Фалуньгун. Фото надане Ваньцін Хуаном
Після звільнення Сюн повинен був щодня відмічатися в місцевій поліцейській ділянці, де його також змушували надавати звіти у вигляді записів своїх думок.

«Це звичайна практика в Китаї - говорить Хуан Ваньцін - Якщо вони побачать, що твої думки відрізняються від думки уряду, то тебе можуть посадити у в'язницю».

На питання «чому КПК проти Фалуньгун?», Хуан Ваньцін відповів: «Це знаходиться за межами її контролю, тому вона боїться людей, які живуть за вченням Фалуньгун».

Далі наш співрозмовник розповів, що перші роки переслідування Фалуньгун у Китаї для багатьох були найбільш важкими. У цей час всі китайські ЗМІ були заповнені пропагандою проти Фалуньгун. У такій ситуації повної інформаційної блокади, Хуан Сюн, як і багато інших його однодумців, виходив і поширював листівки та CD диски, що містять факти переслідувань.

Щоб уникнути арешту Хуан Сюн був змушений залишити свій дім і почати жебрацьке життя. «Це було не простим рішенням, оскільки у нього не було грошей» - продовжив Хуан Ваньцін.

У кожному місті, куди переїжджав Хуан Сюн, він знаходив тимчасову роботу і тимчасове житло. Поки він був там, він поширював інформацію про репресії. Коли місцева поліція починала активно розшукувати його, він залишав це місто і переїжджав в інше.

Пошуки брата


З часу зникнення брата, Хуан Ваньцін спробував різні засоби, щоб з'ясувати його долю. Зокрема, він звертався до численних конгресменів, деякі з яких писали листи в МЗС КНР запитуючи інформацію про місцезнаходження його брата. Але жодних відповідей вони не отримали.

Через знайомих адвокатів у Шанхаї Хуану Ваньціну тільки вдалося дізнатися, що його брата заарештували, але де він знаходиться невідомо.

«Я все ще сподіваюся, що мій брат живий» - сказав на завершення Хуан Ваньцін.