• Китайські рибалки протестують проти корупції місцевих чиновників

  • Понеділок, 6 липня 2009 року
Китай. Кілька сот мешканців острова Лянь портового міста Ляньюньган провінції Цзянсу 30 червня перекрили єдиний в'їзд на острів, протестуючи проти корумпованості місцевих чиновників. Їх акція тривала цілий день, протягом якого кілька разів відбувалися сутички з невідомими особами, які намагалися силою розігнати присутніх, імовірно найнятими чиновниками.

Як вдалося дізнатися нашому кореспонденту, на початку року через початок розширення порту, місцева влада заборонилиа жителям ловити рибу в цьому районі. Рибальство і туризм є основними джерелами доходів місцевого населення. Людям було повідомлено про виплату компенсації і оголошена формула, за якою компенсація буде виплачуватися. Всього на виплату компенсації адміністрація порту виділила 24,2 млн. доларів США.

На острові мешкає до 5 тис. чоловік. 28 червня влада розвісила оголошення з іменами місцевих жителів і належною їм сумою компенсації. У результаті вийшло, що замість обіцяних 100 тис. юанів ($ 14,2 тис.) на сім'ю, фактично виплачувалося тільки не більше 20 тис.

Дізнавшись про це, мешканці спробували звернутися до місцевої влади, але ніхто з чиновників не став з ними розмовляти. Тоді їм нічого не залишилося, як почати акцію протесту, окскільки, на їхню думку, влада штовхає їх за межу бідності, позбавивши основного джерела доходу та виплативши низьку компенсацію. Вони також упевнені, що велика частина виділених для компенсації грошей, була привласнена місцевими чиновниками.

Тільки під вечір до місця акції приїхав представник влади і в рупор став переконувати людей розійтися, стверджуючи, що цим питанням вже займається провінційна влада, а також запропонувавши виділити делегацію від народу для зустрічі з ними.

Наш кореспондент додзвонився до чиновників кількох відділів місцевої влади, де його запевнили, що інцидент вже вичерпано і, що в даний час влада вже створила кілька десятків груп, які відвідають сім'ї місцевих жителів і будуть «проводити з ними роботу», роз'ясняючи як «правильно розуміти принцип виплати компенсації».

Однак місцеві жителі розповіли кореспондентові, що до них приходили люди з цих груп і залякували їх, забороняючи «влаштовувати дебоші» і погрожуючи тим, що в іншому випадку можуть постраждати їх родичі, які працюють на держпідприємствах або ж займають посади держслужбовців в інших районах країни. За словами представників цих чиновників, «всі вони будуть звільнені».
 
Підписатися:

Коментарі